روی خط خبر

اختصاصی

 • جاسوس مشهور بریتانیایی ها معتاد از آب در آمد

  یکی از معروف ترین کاراکترهای جاسوسی جهان در صنعت سینما جیمز باند است. یک مامور مخفی باهوش که البته در پرونده های مهمی نقش دارد. اما به نظر می رسد این جاسوس مشهور بریتانیایی معتاد است. به گزارش سرویس خواندنی های انتخاب، نتایج یک پژوهش جدید نشان داده که جیمز باند دارای مشکلات جدی در مورد مصرف الکل است. این موضوع بر اساس معیارهای روانشناسی متعدد ثبت شده است. درواقع به اعتقاد پژوهشگران بریتانیایی، جیمز باند، جاسوسی انگلیسی خیالی که در حال کار برای سرویس مخفی بریتانیا است اساسا یک شخصیت منفی و معتاد به الکل است. گروهی از پژوهشگران که عادت های نوشیدن الکل توسط جیمز باند را برای شش دهه گذشته مورد بررسی قرار داده اند، می گویند: او "اختلال مصرف الکل شدید" دارد چرا که به طور متوسط ​​4.5 بار در هر فیلم الکل مصرف می کنند. این موضوع در مقاله ای در مجله پزشکی استرالیا منتشر شده و معتقد است جیمز باند فردی بیمار و معتاد به مصرف الکل مزمن است. دکترنیک ویلسون، استاد دانشگاه استرالیا در این خصوص می گوید: "یکی از ناراحت کننده ترین صحنه های جیمز باند و اعتیادش به الکل را در نسخه سال 2008 می بینیم که او انواع مشروبات الکلی را لاجرعه مصرف می کند. درواقع این حجم الکل یعنی 24 واحد الکل، می تواند کشنده باشد. " با این حال برخی از مدافعان حقوق فیلمهای جیمز باند می گویند، تیم سازنده فیلم مقصر نیستند چرا که در سری کتابهای جیمز باند نیز وی به همین شیوه توصیف شده و حدتی در یکی از بخش های کتاب در ی روز 50 واحد الکل می خورد که این یعنی مرگ حتمی. افزون بر این، پژوهشگران می گویند این همه تحرک و استرس برای فرد الکلی یا غیر ممکن است یا متضمن مرگ زودرس. جیمز باند هر روز رانندگی خطرناک دارد، از اسلحه و چاقو استفاده می کند و حتی چاقو ها را در تخت خواب خود پنهان کرده است. اما با این شرایط چطور باز هم بدون وقفه الکل می نوشد؟ در بخشی دیگر از این مقاله می خوانیم جیمز باند به عنوان یک نیروی مخفی نیاز به سلامت و تمرکز دارد. اما شرایط مصرف الکل توسط جیمز باند اصلا طبیعی نیست.به نظر می رسد سازندگان جیمز باند در نسخه جدید باید کمی تجدید نظر کنند تا دلل منتقدان را به دست آورند.

 • شورای امنیت درباره حزب‌الله نشست برگزار می‌کند

  شورای‌امنیت چهارشنبه آینده به درخواست آمریکا درباره حزب‌الله لبنان نشست برگزار می‌کند. «دنی دانون» (Danny Danon) نماینده رژیم صهیونیستی در سازمان ملل اعلام کرد: شورای امنیت به درخواست آمریکا چهارشنبه هفته آتی نشستی را درباره تونل‌ های حزب‌الله لبنان (!) برگزار خواهد کرد. نماینده رژیم صهیونیستی در سازمان ملل در این خصوص مدعی شد: ما حقایق و اطلاعاتی را ارائه خواهیم کرد که نقض قطعنامه ۱۷۰۱ را ثابت می‌ کند. این درحالیست که لبنان که شکایتی را علیه اقدامات رژیم صهیونیستی به سازمان ملل ارائه کرده است نیز در این نشست شرکت خواهد کرد. گفتنی است، اخیراً رژیم صهیونیستی با ایراد اتهام واهی حفر تونل‌های حزب‌الله در مرز با این رژیم، به جنجال همیشگی علیه حزب الله لبنان شدت بخشیده است. سه شنبه هفته گذشته رژیم صهیونیستی ضمن اعلام بالاترین سطح آماده باش در مرزهای شمالی سرزمین‌های اشغالی با لبنان عملیات موسوم به سپر شمال را آغاز کرد و هدف ادعائی آن را مبارزه با تونل هایی اعلام کرد که به ادعای اشغالگران صهیونیست توسط حزب‌الله لبنان در داخل اراضی اشغالی حفر شده اند!

 • پیش بینی توکلی از وضعیت تورم در سال آینده

  احمد توکلی با اشاره به اقدامات دولت برای بهبود وضعیت اقتصادی کشور اظهار کرد: دولت در این زمینه تلاش بسیاری انجام داده، اما اینکه آیا فایده داشته یا خیر جای بحث دارد. وی افزود: دولت از 20 فروردین ماه که فاجعه ارزی رخ داد، تلاش کرد تا به کارها سرو سامان بدهد. گرچه من سیاست اتخاذی دولت در این زمینه را قبول ندارم و فکر می‌کنم به نتیجه نخواهد رسید، یکی از ضررهایی که ما کردیم این بوده که طول دوره بحران ما زیاد شده است، کشورهای پیشرفته‌ای که بحران ارزی پیدا می‌کنند، دولت آن‌ها تلاش می‌کند تا به سرعت آن را رفع کند اما در کشور ما این مساله طولانی شد. این نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در سال بعد از بحران، مقدار تورم بیش از سال بحران است، تصریح کرد: این امر بدین دلیل است که آثار آن با وقفه منتقل خواهد شد، در نتیجه ممکن است ما با تورم بزرگتری در سال آینده روبه‌رو شویم. وی ادامه داد: تا آخر آبان ماه میزان تورم 36 درصد بوده است، اما برای فقرا که بیشترین پول خود را صرف غذا می‌کنند، تورم در بخش خوراکی 55.9 درصد است.

 • دختری که به ازای گاو به حراج گذاشته شد +عکس

  چندی پیش یک خانواده بزرگ در سودان جنوبی در فیس بوک، حراجی برای فروش دختر ۱۷ ساله خود ایجاد کردند. والدین عکس‌هایی را از دخترشان منتشر کردند و پیشنهاد دریافت چند گاو به ازای فروش دختر را دادند. بعد از این آگهی حراج، ۶ متقاضی برای خرید این دختر پیدا شد. یکی از آن‌ها معاون فرماندار یکی از ایالت‌های کشور بود که برنده این حراجی نشد چرا که تنها ۲۵۰ گاو پیشنهاد داده بود. این دختر به تاجری فروخته شد که دارای ۹ زن است و ۵۳۰ گاو، ۳ اتومبیل لندکروز و ۱۰ هزار دلار پیشنهاد داده بود. دختر ۱۷ ساله مجبور شد با تاجر ازدواج کند. پس از آنکه مسئولان فیس بوک در مورد برگزاری حراج مطلع شدند تمام صفحات مرتبط با آن را به دلیل پا گذاشتن روی قوانین، حذف کردند. زیرا قاچاق انسان در شبکه‌های اجتماعی ممنوع است. سودان جنوبی یکی از فقیرترین کشور‌های آفریقایی است. از سال ۲۰۱۳ جنگ داخلی بین دو قوم این کشور به راه افتاد. در سال ۲۰۱۷ کشور از قحطی فرو ریخت و تقریبا ۵ میلیون نفر را تحت تاثیر قرار داد. به گفته سازمان ملل متحد در سودان جنوبی ۵۲% از دختران قبل از ۱۸ سالگی ازدواج می‌کنند. فروش دختران به ازای دام و سایر کالا‌ها از آدابی مرسوم در این کشور است. این دختر ۱۷ ساله که نئوآلون نام دارد اکنون «گران‌ترین عروس سودان جنوبی» نام گرفته و اقوام به وجود او افتخار می‌کنند.

 • عکسی باور نکردنی از «حسین محب اهری» که بازیگر پایتخت آن را منتشر کرد

  هدایت هاشمی با انتشار این عکس نوشت: حسین محب اهرى سرشار از زندگى ست حسین محب اهرى سالم و سرحال کنار ماست حسین محب اهرى عشق است استاد سرش سلامت

 • فیلم هندی جان دختر 9 ساله تهرانی را گرفت

  رکنا نوشت: دختر 9 ساله تحت تاثیر یک فیلم هندی در شهرک رضویه خاوران خود را دار زد. ساعت 7 عصر چهارشنبه 30 آبان ماه سال جاری ماموران پلیس تهران در جریان مرگ تلخ دختر 9 ساله‌ای در شهرک رضویه منطقه خاوران قرار گرفتند. ماموران با حضور در شهرک رضویه با جسد حلق آویز شده دختر 9 ساله‌ در خانه‌شان روبرو شدند. بدین ترتیب تیمی از ماموران پلیس پایتخت برای تحقیقات ویژه وارد عمل شدند و در این مرحله مشخص شد که دختر 9 ساله پس از دیدن یک فیلم هندی که قهرمان آن بعد از دار زدن خودش زنده شده بود تحت تاثیر قرار گرفته و با توجه به رفتار قهرمان فیلم هندی دست به حلق‌آویز کردن خودش زده است. بنا به این گزارش، دختر 9 ساله که تحت تاثیر فیلم هندی در شهرک رضویه خاوران به زندگی خود پایان داده است جسدش به دستور بازپرس پرونده به پزشکی قانونی منتقل شد

 • پخش سرود شاهنشاهی به جای سرود جمهوری اسلامی ایران برای تیم ملی تکواندو بانوان

  در مسابقات پومسه قهرمانی جهان در چین تایپه اتفاق عجیبی برای تیم بانوان ایران رخ داد. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ چند روز پیش مسابقات پومسه قهرمانی جهان در کشور چین تایپه برگزار شد. کاروان کشورمان که در این مسابقات حضور داشت با کسب ۳ مدال طلا، یک نقره و ۷ برنز در مجموع زنان و مردان موفق شد عنوان چهارمی آوردگاه جهانی را به نام خود ثبت کند. در پایان رقابت‌های تیمی رده سنی ۳۱ تا ۴۰ سال گروه زنان، تیم پومسه سه نفره ایران با ترکیب آتوسا فرهمند، سیده معصومه حسینی و سونا رزاقی بر سکوی قهرمانی ایستاد، کره‌جنوبی نایب قهرمان شد و تیم‌های فرانسه و فنلاند مشترکا سکوی سومی را بدست آوردند. بعد از قهرمانی تیم پومسه بانوان کشورمان در این مسابقات، هنگامی که تیم کشورمان روی سکو و منتظر پخش سرود مقدس جمهوری اسلامی بود اتفاق عجیبی رخ داد. مسئولان این مسابقات در اقدامی عجیب سرود شاهنشاهی را پخش کردند که این مسئله باعث تعجب ملی‌پوشان و اعضای تیم ملی شده بود. مسئولان وزارت ورزش، فدراسیون تکواندو و کشور چین تایپه باید به جد پیگیر این قضیه باشند تا علت این اتفاق عجیب و نادر را متوجه شوند.

 • ۵ گام برای برگرداندن رابطه تمام شده

  بعد از شکست در رابطه عاطفی و جدایی، معمولا بیشتر اطرافیان به شما خواهند گفت که بهتر است رابطه قبلی و شریک عاطفی سابق را به فراموشی بسپارید و سعی کنید بر آینده‌تان تمرکز نمایید. اما به دلایل متعددی ممکن است شما تمایل داشته باشید شانس دوباره‌ای به رابطه‌تان بدهید و معشوق‌تان را مجددا به رابطه تمام شده بازگردانید. بازگشت مجدد به رابطه تمام شده، ناممکن نیست و الزاما به شکست مجدد منتهی نخواهد شد. اما برای برگرداندن همسر یا نامزد سابق و ساختن دوباره رابطه تمام شده نیاز به کسب مهارت عاطفی دارید. چراکه در صورت نداشتن این مهارت، ممکن است شخص مورد نظرتان بیشتر از پیش از شما فاصله بگیرد. رادیو عشق در این مقاله روش صحیح بازگشت به رابطه تمام شده را بیان می‌کند. بازگشت به رابطه تمام شده درست است یا غلط؟ قبل از تلاش برای برگرداندن شریک عاطفی سابق، لازم است ارزیابی کنید که آیا تصمیم برای بازگشت دوباره به رابطه، تصمیم صحیحی است یا خیر. ابتدا باید مشخص کنید که آیا برای برگشت به رابطه دلایل صحیحی دارید یا خیر. دلایل بسیار زیادی برای آشتی کردن و بازگشت به رابطه‌ی تمام شده وجود دارد، اما اکثر این دلایل منطقی و موجه نیست. افراد غالباً می‌خواهند با شریک عاطفی سابقشان وارد رابطه شوند، چون فکر می‌کنند این شروع مجدد درد و رنجی را که در طول این مدت جدایی تجربه کرده‌اند، تسکین می‌دهد. چنانچه طرف مقابل شما را پس زده یا رابطه را یک طرفه تمام کرده باشد، طبعاً میل شدیدی دارید که او شما را دوباره بپذیرد تا زخمی که این طرد شدن به روحتان وارد کرده است، التیام پیدا کند. البته این دلیل توجیه خوبی برای ازسرگیری یک رابطه‌ی تمام شده نیست. همچنین پیش از هر کاری باید دلیل جدا شدن و تمام شدن رابطه را تعیین کنید. دلیل جدایی مشخص می‌کند که آیا فرصت دوباره دادن به یکدیگر برای ایجاد یک رابطه‌ی سالم عاشقانه فکر خوبی است یا خیر. بسیاری از اوقات وقتی به عشق قدیمی‌مان فکر می‌کنیم، حسرت گذشته‌ها را می‌خوریم و به لطف این نوستالژی به راحتی دلیل جدا شدن و شکست رابطه را فراموش می‌کنیم. اما لازم است که بعد از خارج شدن از فاز هیجانی جدایی، نگاه واقع بینانه ای به موضوع داشته باشیم . اگرچه هر دعوایی دو طرف دارد و داستان را باید از زبان هر دو طرف درگیر شنید، چند عامل مشترک وجود دارد که در اکثر جدایی‌ها پررنگ است. از خودتان بپرسید که این بار چه تفاوتی با دفعه‌ی قبل دارد؟ چطور با شریک عاطفی سابقتان برخورد می‌کنید تا او ترغیب شود که فرصت دوباره‌ای به رابطه‌تان بدهد؟ سعی کنید در تجدید خاطرات و بررسی گذشته حتی‌الامکان بی‌طرف باشید. چنانچه نقش و مسئولیت خود را در جدایی قبول کنید، بهتر می‌توانید تصمیم بگیرید که آیا برگرداندن رابطه‌ی تمام شده فکر خوبی است یا خیر. روش برگرداندن رابطه تمام شده تکنیکی که در اینجا ارائه می‌شود بر این اساس است که شما بتوانید کاری کنید نامزد یا شریک عاطفی قبلیتان به این نتیجه برسد که تمام کردن رابطه عاطفی اشتباه بوده است. شما باید بتوانید به او اثبات کنید نه تنها به اندازه زمان آشنایی اولیه جذاب هستید، بلکه بعد از جدایی به فرد جذاب تر و تواناتری نیز تبدیل شده اید! برای برگرداندن عشق از دست رفته و رابطه تمام شده مراحل زیر را در پیش بگیرید: مرحله اول: هر گونه رابطه‌ای را متوقف کنید توقف موقت در رابطه باید مدتی از عشق سابقتان فاصله بگیرید و به او فرصت بدهید تا به افکارش سر و سامان بدهد، اگر این کار را نکنید و از جلوی چشمانش دور نشوید، دلش برایتان تنگ نمی‌شود و وقتی دلتنگتان نشود، هیچگاه به نزدتان برنخواهد گشت. برخوردها و تعاملاتی که در رابطه‌تان داشته‌اید، بخشی از ساختار برنامه‌ی روزمره‌تان را تشکیل می‌داده است. نتایج یک مطالعه حکایت از آن دارد که عشق رومانتیک، مانند سیگار اعتیادآور است. عشق یک اعتیاد روانی اثبات شده است و طبعاً ترک کردن آن دردناک است. دست‌کم برای یک مدت کوتاه از عشقتان فاصله بگیرید تا او طعم زندگی بدون شما را بچشد و در خلوت خود به این نتیجه برسد که آیا تمام کردن رابطه کار درستی بوده یا این که می‌تواند این رابطه را با حل کردن چند مشکل مهم، اما نادیده گرفته شده ترمیم کند. در هر حال باید به شریک عاطفی قبلی‌تان فرصت بدهید که مسائل را در آرامش حل و فصل کند و با تماس گرفتن بی‌موقع او را گیج و سردرگم نکنید. شماره تلفن او را از گوشی‌تان پاک کنید تا احتمال تماس گرفتن یا فرستادن پیام به صفر برسد. به خاطر داشته باشید که هر نوع تماس و رابطه‌ای ممنوع است. اگر نمی‌خواهید تمام راه‌های ارتباطی را قطع کنید، شماره تلفن یا آدرس ایمیلش را بنویسید و آن را در کشو، کمد یا صندوقچه‌ای نگه دارید. دقت کنید که این اطلاعات مهم را در جایی دور از دسترس مخفی کنید تا وقتی احساس تنهایی می‌کنید، نتوانید آن را به راحتی پیدا کنید و با او تماس بگیرید. احتمالاً از این نگران هستید که مبادا دوست پسر سابقتان در این مدت با فرد جدیدی آشنا شود، اما افراد معمولاً نمی‌توانند به سرعت وارد یک رابطه‌ی جدید بشوند. پس این ترس را که فردا صبح خبر ازدواج عشق قبلی‌تان را با یک زن دیگر بشنوید، از سرتان پاک کنید. اگر بعد از جدایی تماستان را قطع نکرده‌اید، نگران نشوید؛ چنانچه او قاطعانه از شما نخواسته است که دیگر با او تماس نگیرید، هنوز شانس برگشت دوباره دارید. اما لازم است که تماس گرفتن با او را از همین امروز متوقف کنید. مرحله دوم: روی خودتان متمرکز شوید، نه روی عشق سابقتان ورزش کردن رابطه‌تان به این دلیل به بن‌بست رسیده که شریک عاطفی سابق‌تان به این نتیجه رسیده است که نقاط ضعف و نکته‌های منفی رابطه‌تان بر مزایا و نکته‌های مثبت آن می‌چربد. شاید پذیرفتن این عبارت سخت باشد اما حقیقت دارد انرژی‌تان را روی موضوع دیگری به جز رابطه‌ی شکست خورده متمرکز کنید. البته منظورمان این نیست که نقاط ضعف و مشکلات رابطه‌تان غیرقابل حل هستند، اما ضرری ندارد که آن چیزی را که خودتان برای غنا و تقویت رابطه به دیگری ارزانی داشته‌اید، ارزیابی کنید و بهبود دهید. کاری انجام دهید که خون را در رگهایتان به جریان بیاندازد، دو، وزنه‌برداری، کوهنوردی یا هر ورزش و کار مثبت دیگری را که دوست دارید، انجام دهید. مطالعات نشان داده است که ورزش وضعیت روحی را بهبود می‌دهد و مسلماً بعد از یک شکست عاطفی بیشتر از هر چیزی دیگری به بهبود روحیه نیاز دارید. هرگز تصور نکنید زانوی غم به بغل گرفتن بعد از تمام شدن رابطه عاطفی، نجیبانه تر و عاشقانه تر است. ورزش بهانه خوبی است که از خانه خارج شوید و به جای غرق شدن در افکار منفی، بر انرژی و سلامتتان تمرکز کنید. به علاوه اگر به طور منظم ورزش کنید، ظرف کمتر از یک ماه می‌توانید ظاهرتان را تغییر دهید. چهره‌ی دوست پسر قبلی‌تان را وقتی شما را سرحال‌تر و خوش اندام‌تر از همیشه روبروی خودش می‌بیند، مجسم کنید. همگی ما به دنبال شریکی هستیم که جذابیت ظاهری‌اش چشمهایمان را خیره کند، پس از این ویژگی به نفع خودتان استفاده کنید. مرحله سوم: خودتان را پیدا کنید خودتان را پیدا کنید بعد از به بن‌بست رسیدن رابطه‌تان لازم است که خودتان را پیدا کنید. باید به شریک قبلی‌تان نشان بدهید که بعد از جدایی از او به انسان بهتری تبدیل شده‌اید. البته این بهتر شدن نباید فقط بعد جسمی داشته باش.، مسلماً با تعریف اینکه چقدر در این مدت به ورزش پرداخته‌اید و چطور دائماً در باشگاه تمرین کرده‌اید، نمی‌توانید عشق سابق‌تان را چندان تحت‌تأثیر قرار بدهید. این تنهایی را به فرصتی برای بهبود شخصیت‌تان تبدیل کنید. بحران هویت یکی از پیامدهای شکست در رابطه‌ی عشقی است. رسیدن به این بحران کاملاً طبیعی است، چراکه بخش اعظمی از زندگی‌تان حول شریک عاطفی سابق‌تان می‌چرخیده است و حال که از او جدا شده‌اید، احساس می‌کنید که در این جهان گم شده‌اید و حتی نمی‌دانید که باید چه کار بکنید. به کارهایی فکر کنید که همواره دوست داشته‌اید آنها را انجام دهید. به یک گروه دوچرخه‌سواری یا کوهنوردی ملحق شوید یا یک مهارت جدید یاد بگیرید. الان بهترین زمان برای انجام دادن کارهایی است که همواره آرزویش را داشته‌اید. به این ترتیب با پربارتر شدن زندگی‌تان احساس رضایت بیشتری پیدا می‌کنید و اعتماد‌به‌نفس و عزت‌نفس‌تان نیز به‌سرعت افزایش می‌یابد. به‌خاطر داشته باشید که دلیل اکثر جدایی‌ها این است که یکی از طرفین یا هر دو از خوشبختی خود در آینده در کنار این فرد مطمئن نبوده‌اند. آنها آینده‌ی روشنی را برای این زندگی مشترک تصور نمی‌کردند، چون فکر می‌کردند که دیگری در مسیر اشتباهی حرکت می‌کند. زمانی که ذهن و بدن‌تان را تقویت کنید، تمام تصورات منفی شریک عاطفی سابق‌تان درباره‌ی آینده‌ی شما به هم می‌ریزد. اگر او معتقد بوده که شما هیچ‌وقت نمی‌توانید در انجام هیچ کاری موفق شوید، اما شما با ثبت نام در کلاس‌های جدید و پرورش ذهن و اندام‌تان به فرد بهتری تبدیل شوید، ذهنیت او را تغییر می‌دهید و او با خودش فکر می‌کند که شاید درباره‌ی شما اشتباه فکر کرده است. مرحله چهارم: رابطه‌های فعلی زندگی‌تان را تقویت کنید بازی و گردش با دوستان آمار جالبی وجود دارد که نشان می‌دهد هر فرد به‌طور متوسط هشت نفر از دوستان خود را بعد از شکست عشقی از دست می‌دهد. دوستان‌تان به شما کمک می‌کنند تا دوران بعد از جدایی را بهتر تحمل کنید، اما به‌مرور زمان باید دست از گله و شکایت بردارید و دوستان‌تان را دریابید. در غیر این صورت ممکن است علاوه‌بر عشق‌تان دوستان‌تان را هم از دست بدهید. اگر بعد از جدایی از عشق‌تان از پا درآمده‌اید، با دوستان‌تان بیشتر معاشرت کنید و دلگرمی و حمایتی را که لازم دارید از آنها بگیرید. به این ترتیب انرژی عاطفی که قبلا از نامزدتان می‌گرفتید، از منبع دیگری (دوستان یا خانواده) دریافت می‌کنید. مراقب باشید که دائماً درباره‌ی خودتان حرف نزنید. زندگی دیگران نیز به‌اندازه‌ی زندگی شما مهم است، پس به آن توجه کنید. با دوستان قدیمی‌تان ارتباط برقرار کنید. درست است که هیچ‌کس نمی‌تواند جای عشق سابق‌تان را پر کند، اما پژوهش‌ها نشان داده است که مزایای یک رابطه‌ی عاشقانه (همراهی، قابل اطمینان بودن و اعتماد) در یک دوستی سالم نیز وجود دارد. مرحله پنجم: طرف مقابل را مجبور به بازگشت نکنید عدم اجبار برای بازگشت به رابطه می‌خواهیم رازی را با شما در میان بگذاریم: هر چه بدون شریک عاطفی سابق‌تان راحت‌تر باشید، او بیشتر برای برگشتن به رابطه ترغیب می‌شود. تصمیم‌گیری برای بازگشت به رابطه نیز، مانند تصمیم‌گیری برای جدایی کاملاً به او بستگی دارد. تنها کاری که شما می‌توانید انجام بدهید، این است که راه‌هایی را خارج از دایره‌ی این رابطه‌ی شکست خورده، برای یافتن شادی و خوشبختی در زندگی‌تان پیدا کنید. ممکن است وسوسه شوید که با عشق سابق‌تان تماس بگیرید یا در شبکه‌های مجازی جار بزنید که چقدر بدون او احساس خوشبختی می‌کنید و چقدر زندگی‌تان بعد از رفتن او بهتر شده است. شاید فکر کنید که عشق‌تان با این ظاهرسازی‌ها متوجه می‌شود که چه اشتباه بزرگی کرده است. اما باور کنید که با این روش به نتیجه نمی‌رسید. تنها فایده‌ی تظاهر به شادی دروغین این است که عشق قدیمی‌تان فکر می‌کند، به‌نظر شما رابطه‌تان هدر دادن وقت بوده است؛ یا اینکه او متوجه تلاش‌های آشکار شما برای بازی دادن احساساتش به امید برگرداندن او به رابطه می‌شود. تحقیرهای ظاهری و به بازی گرفتن احساسات دیگران روشی نیست که شما را به موفقیت برساند. نکته اینجا است که هیچ دلیلی ندارد به عشق سابق‌تان بگویید که زندگی‌تان بعد از جدایی چطور پیش می‌رود، چون اگر این مراحل را انجام دهید، به او نشان می‌دهید که چه شخصیت قوی و خودساخته‌ای دارید. متأسفانه نمی‌توان گفت که چقدر طول می‌کشد تا او دوباره با شما تماس بگیرد؛ همه‌چیز به شرایط و شخصیت او بستگی دارد. اما امیدتان را از دست ندهید و برای آشتی کردن اصرار نکنید و پیشقدم نشوید. یک زندگی عالی برای خودتان بسازید، دیر یا زود عشق سابق‌تان متوجه می‌شود که چه جواهری را از دست داده است. در یک کلام قبل از بازگشت به رابطه تمام شده، لازم است ارزیابی کنید دلیل اصلی جدایی و شکست رابطه چه بوده است. همچنین بررسی کنید دلیلی که الان برای بازگشت به رابطه دارید، منطقی و موجه است یا خیر. برای برگرداندن رابطه تمام شده ابتدا لازم است همه راه‌های ارتباطی را با شریک عاطفی قبلی مسدود و به‌طور کامل، ارتباط‌تان را با او قطع کنید. از این طریق می‌توانید به خودتان و طرف مقابل فرصتی دهید که آرامش پیدا کنید و هیجانات منفی جدایی کاهش یابد. علاوه‌براین، فاصله گرفتن از او باعث می‌شود دلش کمی برایتان تنگ شود و بیشتر مایل به بازگشت به رابطه گردد. سعی کنید حداقل برای یک ماه، ضمن فاصله گرفتن از طرف مقابل و دوری از افکار منفی، بر روی سلامت روح و جسم خودتان تمرکز کنید. در این مدت روابط عاطفی‌تان را با دوستان و خانواده تقویت کنید تا بتوانید سطح انرژی روانی‌تان را بالا نگه دارید. در این صورت احتمال بسیار زیادی وجودی دارد که طرف مقابل به سمت شما بازگردد، زیرا نسبت به گذشته توانمندتر و در نتیجه جذاب‌تر شده‌اید. به هر حال، در نظر داشته باشید که هرگز طرف مقابل را مجبور به بازگشت نکنید، زیرا نتیجه عکس خواهد داد و او را از شما دورتر می‌کند.

 • اقدام آیت‌الله جنتی در انتخابات ۹۴ تخلف نبود

  سخنگوی شورای نگهبان در واکنش به انتشار تصویری که زمان انتخابات مجلس در سال ۹۴ از آیت‌الله جنتی در حال رای دادن منتشر شد و در آن، لیست نمایندگان اصولگرا در دست دبیر شورای نگهبان به چشم می‌خورد، اظهار کرد: این اقدام یک تبلیغ و تخلف نبود. به گزارش ایسنا، عباسعلی کدخدایی شامگاه دوشنبه در سری جدید برنامه «بدون توقف» موضوعاتی مانند «نظارت شورای نگهبان بر انتخابات»، «فرآیند بررسی صلاحیت‌ها»، «ناظران مردمی شورای نگهبان» و همچنین «مسائل مربوط به انتخابات ۸۸ و ۹۶» را تشریح کرد. در قسمت‌های گذشته این برنامه درباره مسائل کلی مربوط به شورای نگهبان بحث و گفت‌وگو شده بود. سخنگوی شورای نگهبان در پاسخ به این سوال که «مردم فکر می‌کنند صندوقی تعبیه می‌شود و رای می‌دهند و آخر شب رای‌ها شمارش می‌شود، آیا این روند به همین سادگی است؟» و «اینکه می‌گویند در انتخابات ایران امکان تقلب وجود ندارد به چه معناست؟»، اظهار کرد: برای شروع بحث این نکته را باید بگویم که انتخابات، یک کنش عظیم انسانی در هر کشوری است که طبیعتا مباحث سیاسی و اجتماعی زیادی رابه همراه دارد و فرقی نمی‌کند در کشور عزیز ما، ایران باشد یا کشوری مانند آمریکا که اخیرا انتخابات کنگره و مجالس ایالتی را داشتند یا آلمان و فرانسه و ... . همه بخش‌های جامعه و همه دستگاه‌ها و آحاد مردم درگیر آن هستند و به دلیل اهمیت حق تعیین سرنوشت مردم، به این وضعیت در همه کشورها با یک حساسیت خاصی نگاه می‌شود. وی ادامه داد: پس از انقلاب که انتخابات مفهوم واقعی خود را به دست آورد به موجب قوانین مختلفی که داشتیم مکانیزم‌های بسیار تفصیلی برای اجرای انتخابات و نظارت بر آن پیش‌بینی شد. هیات‌های اجرایی که یک نهاد کاملا مردمی است از آغاز انتخابات تا پایان اعلام نتایج روند بسیار پیچیده و دقیقی دارند و کاملا هم مردمی هستند. روند نظارتی که براساس قانون اساسی پیش‌بینی شده نیز نظارت مردمی و براساس مکانیزم‌های بسیار مفصل قانونی است. ما هیات‌های نظارت متعدد و مراحل مختلفی داریم تا آرا به شورای نگهبان برسد. هیات‌های اجرایی متشکل از معتمدین مردم هستند که در هر حوزه انتخابیه با مکانیزم خاصی انتخاب می‌شوند و مسئول اجرا و برگزاری انتخابات هستند و هیات‌های نظارت نیز توسط شورای نگهبان انتخاب می‌شوند و حتما باید اعضای غیر شورای نگهبان در آنها حضور داشته باشند. همه اینها از میان مردم مورد اعتماد همان محل هستند. سخنگوی شورای نگهبان در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه «برگزاری انتخابات در مدارس به معنای آن است که معلم‌ها بر این رویه نظارت می‌کنند؟»، اظهار کرد: نه صرفا به دلیل اینکه در آن مدرسه انتخابات برگزار می‌شود معلم باشند. ناظرین ما اقشار مختلف، فرهنگیان و بازاریان و کارکنان دولت هستند و نحوه انتخاب آنها به شکلی است که هیات مرکزی ۵ تا ۷ نفره آنها را از بین افراد مورد اعتمادی که به آنها معرفی می‌شوند انتخاب کنند. قائم‌مقام دبیر شورای نگهبان، به این سوال که «معتمدین از کجا انتخاب می‌شوند و آیا از قشر یا تفکر خاصی هستند؟»، چنین پاسخ داد: در ماده ۳۱ فصل چهارم قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی مقرر شده بعد از صدور دستور تشکیل شورای انتخابات از سوی وزارت کشور، فرماندار یا بخشدار مرکز حوزه انتخابیه دستور تشکیل هیات اجرایی حوزه‌های فرعی صادر می‌شود. هیات اجرایی با عضویت رئیس ثبت احوال مرکز حوزه انتخابیه و ۹ نفر از معتمدین مقرر در ماده ۳۲ تشکیل می‌شود. ماده ۳۲ این قانون هم می‌گوید ۳۱ نفر از معتمدین بومی ساکن در محل یا ساکنان که حداقل دارای ۵ سال سابقه سکونت در حوزه انتخابیه داشته باشند از میان کلیه افراد واجد شرایط انتخاب و معرفی می‌شوند و در جلسه دیگر این ۳۱ نفر باید ۹ نفر به عنوان معتمد اصلی و ۹ نفر دیگر به عنوان معتمدین علی البدل انتخاب شوند که همان هیات اجرایی است که کاملا از میان مردم و اقشار مردم است. کدخدایی اظهار کرد: اصولا قانون اجازه نداده هیچ یک از مسئولین اجرایی یا نظارتی در روند انتخابات جانبداری، طرفداری یا تبلیغی در روز انتخابات انجام دهند و در صورت مشاهده باید حتما از طریق بازرس وزارت کشور و هیات‌های نظارت، چنین مواردی گزارش، پیگیری و برخورد شود. وی افزود: گاهی ممکن است به هیات نظارت ما گزارش شود و سریعا برخورد شود. ضمن اینکه این موضوع از طریق قوه قضاییه هم قابل پیگیری است. اگر می‌دانستم، آمار افرادی را که در طول هر انتخابات به دلیل تخلفاتی که در حوزه اجرایی و نظارتی دارند برکنارشان کرده‌ایم، می آوردم. بخشی از تخلفات مربوط به شخصی می‌شود که به صلاحیت‌ها رسیدگی می‌کند. صلاحیت‌ها ابتدا در هیات‌های اجرایی بررسی می‌شود و سپس برای هیات‌های نظارت ما ارسال می‌شود. سخنگوی شورای نگهبان در پاسخ به این سوال که «آرا پس از شمارش به ستاد انتخابات ارسال می‌شود در حالیکه سیاسیون در آنجا حضور دارند، آیا دخالتی در شمارش آرا صورت نمی‌گیرد؟»، خاطرنشان کرد: اصولا ما در خود انتخابات و برای همین صندوقی که اشاره شد حداقل ۱۷ تا ۲۰ نفر عوامل مختلف داریم که سر صندوق‌ها هستند. در برخی حوز‌ه‌ها ممکن است به دلیل مسائل امنیتی حوزه، نیروهای امنیتی هم حاضر باشند. زمان حضور پای صندوق امکان چنین تخلفی نیست. برای شمارش هم همین افراد هستند و فرم‌های خاصی وجود دارد که از ابتدا تا انتها همه عوامل اجرایی و نظارتی باید آن را امضا کنند و در نهایت آن فرم‌ها برای شمارش آراء مبنا قرار می‌گیرند. کدخدایی در پاسخ به این سوال که «معتمد به چه کسی گفته می‌شود؟»، تصریح کرد: این خیلی ساده است. معتمدین مورد اشاره قانون، متوقف به یک تعریف عرفی در جامعه است. یعنی شما فردی را می‌بینید که زندگی متعارف دارد و همین که شهرتی به کارهای خلاف نداشته باشد، معتمد است. برخی فیلم‌های زمان انتخابات را اگر دیده باشید، سر صندوق‌ها از هر قشر و با هر لباسی حضور دارند. اینطور نیست که بگوییم حتما کسانی هستند که به مسجد می‌روند. این وضعیت روشن است. در هیات‌های اجرایی و نظارت هم به دنبال چیزی فراتر از این نیستیم و ما اصرار داریم و تاکید می‌کنیم که تحت هیچ شرایطی به حکم قانون و براساس حساسیت‌های خود ما، کسی جانبداری نکند. وی در پاسخ به این سوال که «آیا خود اعضای شورای نگهبان هم جانبداری نمی‌کنند؟»، تصریح کرد: غالبا اینطور نیست که در بررسی صلاحیت‌ها یا اعلام صحت انتخابات دخالت کنند. البته هر کسی نظری دارد. مجری در واکنش به گفته کدخدایی پرسید: در انتخابات ۸۸ هیچیک از اعضای شورای نگهبان دخالت نکردند؟ سخنگوی شورای نگهبان پاسخ داد: چرا. من عرض کردم و گفتم دو نفر از حقوقدانان که آن زمان در دولت هم بودند، اقدامی کردند و ما هم به آنها تذکر دادیم. در دوره‌های گذشته هم حتی برخی افراد را داشتیم که به نفع دیگری بیانیه صادر می‌کردند. سخنگوی شورای نگهبان در پاسخ به این سوال که «مردم براساس وجاهت قانونی یک جایگاه به نظر فرد اعتماد می‌کنند. تذکر چه فایده‌ای دارد؟»، گفت: خیلی از اتفاقات در جامعه انسانی رخ می‌دهد و ما‌به‌ازایی در مقابل تخلفات وجود دارد که باید اعمال شود. من و شما اگر تا صبح بنشینیم می‌توانیم تخلفات قوای قضاییه، مجریه و مقننه را احصاء کنیم. مهم این است که ببینیم برخورد می‌شود یا نه که من می‌گویم سال ۸۸ این برخورد انجام شد. مجری پاسخ داد: اما در انتخابات ۹۴ مجلس هم تکرار شد. فرض کنیم شورای نگهبان داور انتخابات باشد. یک داور نمی‌تواند عضو یک تیم باشد و در ارنج تیم هم نقش داشته باشد. روز رای‌گیری می‌شود و در آن روز تصویر آیت‌الله جنتی منتشر می‌شود که در دست خود لیست اصولگرایان را دارد و در حال رای‌دادن است. کدخدایی پاسخ داد: تکرار فکر نمی‌کنم. ما این را گلایه کردیم به همکاران شما. قائل به این تفکیک‌های اصول‌گرا و ... نیستم. به هر حال اعضای شورای نگهبان مانند سایرین به محلی می‌روند و رای می‌دهند. البته دوستان رسانه هم به دنبال خبر داغ هستند و توانسته بودند آن عکس را بگیرند. شما که قطعا موافق نیستید بگویید همه افراد مانند شما فکر کنند یا شما مثل ما فکر کنید؟ ولی در کار و انجام وظیفه باید مستقل باشید. آقایان هر لیست «الف» یا «ب» که در دست داشتند و از آنان عکس گرفته شد چه باید کنند؟ این یک تبلیغ و تخلف نیست. برای مثال زمانی که من رای خود را درون صندوق می‌اندازم و یک دوربین حرفه‌ای تصویر رای من را بگیرد، آیا به معنای تخلف من است؟

 • قیمت دلار - سکه ساعت 11 تاریخ 1397/08/28

  دلار :: 13800 تومان سکه امامی :: 4300000 تومان نیم سکه :: 2200000 تومان ربع سکه :: 1250000 تومان هر مثقال طلا :: 1700000 تومان هر گرم طلا (24 عیار) :: 523260 تومان هر گرم طلا (18 عیار) :: 392450 تومان

 • زمان تعیین تکلیف برای هاتگرام و تلگرام طلایی

  روز گذشته معاون وزیر ارتباطات از پایان حمایت از ۵ پیام رسان بومی که دریک سال اخیر به عنوان جایگزینی برای شبکه خارجی تلگرام فعالیت می کردند، خبر داد. طبق این اعلام با تصمیم مرکز ملی فضای مجازی، مقرر شد از این پس تنها ۲ پیام رسان بومی «سروش» و «گپ» که حدود ۸۵ درصد کاربران پیام رسانهای داخلی را از آن خود کرده و عملکرد موفق تری داشتند، همچنان مورد حمایت وزارت ارتباطات و مرکز ملی فضای مجازی باشند. از این رو با عباس آسوشه، معاون مرکز ملی فضای مجازی درباره حذف سایر پیام رسانهای بومی و دلایل این انتخاب، فعالیت بدون فیلتر نسخه های فارسی تلگرام در کشور و انتشار برخی اخبار درباره رفع فیلتر این شبکه اجتماعی خارجی به گفتگو نشستیم که مشروح آن در زیر می آید: * موضوع مورد توجه فعلی درخصوص فعالیت پیام رسانهای داخلی در کشور، به تصمیم مرکز ملی فضای مجازی برای لغو حمایت از ۵ پیام رسان و ادامه حمایت از ۲ پیام رسان برمی گردد. این تصمیم با چه هدفی گرفته شده است و فعالیت سایر پیام رسانهای بومی در کشور به چه نحوی ادامه پیدا خواهد کرد؟ پیام رسانهای دیگر می توانند به کارشان ادامه بدهند. نکته این است که ۷ پیام رسان بومی در مرحله نخست مورد حمایت قرار گرفتند، اما به دلیل وجود منابع محدود و با توجه به اینکه در دور دوم، انتظار ما این است که حجم ترافیکی و تعداد کاربران پیام رسانهای بومی بالاتر روند، محدوده حمایت را تنگ تر کرده تا بتوانیم حمایتهای بهتری انجام دهیم. اما این به این معنی نیست که مابقی پیام رسانها نمی توانند به فعالیتشان ادامه دهند. * یعنی از ابتدا به پیام رسانهای بومی گفته شده بود که مورد ارزیابی قرار گرفته و ممکن است از گردونه حمایت حذف شوند؟ بله گفته شده بود که این مرحله، مرحله اول حمایت خواهد بود. ما در جلسات متعددی که با پیام رسانها داشتیم به آنها گفته بودیم که شما را ارزیابی می کنیم و بعد از ارزیابی در یک لیست، پیام رسانها را براساس رتبه اول، دوم و سوم تعیین و مشخص خواهیم کرد. بعد از انجام این ارزیابی نیز در جلسات حضوری، این رتبه بندی را به آنها ابلاغ کرده و گفتیم که در کدام بخش از این رتبه بندی قرار گرفتند. * این ارزیابی صورت گرفته، بر چه مبنایی انجام شد؟ در این زمینه ۳ محور ارزیابی وجود داشت که شامل امتیاز طراحی، امتیاز امنیتی و امتیاز اجرایی می شد. این ۳ امتیاز با جزئیات مورد نیاز ، مورد بررسی قرارگرفت و در نهایت دو پیام رسان «سروش» و «گپ» رتبه های اول و دوم را به دست آورده و مقرر شد در مرحله دوم، فقط این دو پیام رسان، مورد حمایت قرار گیرند. بنابراین پیام رسانهای دیگر نیز می‌توانند به فعالیت خود ادامه دهند و ممنوعیتی به جهت ادامه کار، برای آنها وجود نخواهد داشت. *حمایتهای جدید از دو پیام رسان منتخب چگونه خواهد بود؟ حمایتهای جدید به مباحث ترافیکی و قدرت انجام محاسبات و سرورهای مورد نیاز برمی گردد. به این معنی که با این دو پیام رسان توافق شده که میزان سرورهای مورد نیاز و نیز مقدار منابع ذخیره سازی مورد نیازشان را به ما اعلام کنند. در حال آماده سازی بستر ارائه سرویس به این دو پیام رسان از جهت ترافیکی و ارتباط با شبکه مورد نیازشان توسط وزارت ارتباطات هستیم. * آیا از نظر مالی نیز مجددا این دو پیام رسان مورد حمایت قرار می گیرند؟ نه؛ قرارمان این نیست که در بخش دوم حمایت، بحث مالی داشته باشیم. چرا که پرداخت وام به پیام رسانهای بومی انجام شده و برگردان این وام هنوز انجام نشده است. به همین دلیل ما بحث حمایت مالی نخواهیم داشت و عمدتا به صورت سرویس و خدمات مورد نیاز، از آنها حمایت خواهیم کرد. * آیا ابلاغیه لغو حمایت از ۵ پیام رسان، تنها به وزارت ارتباطات ارائه شده است؟ نه این طور نیست. مصوبه دیگری نیز داشتیم که بخش های دولتی نیز حمایت خود را از دو پیام رسان منتخب آغاز کنند و نسبت به ارائه خدمات دولت الکترونیک با این دو پیام رسان، توافق های لازم را انجام دهند. * آیا در شرایط فعلی این دو پیام رسان، پتانسیل ارائه خدمات دولت الکترونیک را دارند؟ بله دارند. براساس بررسی های صورت گرفته، دو پیام رسان سروش و گپ نسبت به سایر پیام رسانهای بومی از حیث بسترسازی برای ارائه خدمات دولت الکترونیک در جایگاه بهتری قرار دارند. از سوی دیگر با توجه به انتقال نقاط ضعفشان، این پیام رسانها برنامه های لازم را ترتیب داده و برنامه ریزی کردند که بتوانند این پتانسیل را بهتر ایجاد کنند. * وضعیت تعداد کاربران پیام رسانهای بومی در کشور چگونه است و به اهداف مدنظر برای جایگزینی این پیام رسانها به جای تلگرام رسیده ایم؟ آمارها تا حدودی نسبت به آخرین بررسی های انجام شده، متفاوت است و این تغییر به شرایط مختلفی اعم از شرایط فیلترینگ که باید اتفاق می افتاد و نیافتاد و نیز حضور سرویس هایی مانند طلاگرام و هاتگرام بازمی گردد. از سوی دیگر مساله ارائه خدمات دولت الکترونیک که نیاز به زمان و برنامه ریزی داشت نیز دلیل دیگر این موضوع است. این دلایل را اگر کنار هم بگذاریم می توانیم درباره کاهش تعداد کاربران پیام رسانهای بومی، دلیل داشته باشیم. هم اکنون تعداد کاربران پیام رسانها نسبت به آنچه که ۳ ماه پیش بررسی شده، مقداری کاهش را نشان می دهد اما پیش بینی ما این است که این کاهش به سرعت قابل جبران خواهد بود، به شرط اینکه تصمیم گیری نهایی اتفاق بیافتد و به زمان بندی اعلام شده در رسانه ها برای فعالیت هاتگرام و تلگرام طلایی پایبند باشیم. * زمان بندی برای پایان فعالیت هاتگرام و طلاگرام چه زمانی است و آیا قرار است این دو پیام رسان فیلتر شوند؟ منظور از اعلام زمان بندی، فیلترینگ نیست؛ بلکه تعیین تکلیف این نسخه های فارسی تلگرام است. در کنار این تعیین تکلیف، باید فیلترینگ به درستی انجام شود و بخش های دولتی نیز همت کرده و خدمات دولت الکترونیک را با تمرکز بر این دو پیام رسان در اختیار مردم قرار دهند. قرار است که تا انتهای آبان ماه و ابتدای آذرماه، فعالیت دو پیام رسان هاتگرام و تلگرام طلایی تعیین تکلیف شود. * قرار بود نسخه های فارسی تلگرام به پیام رسان بومی تبدیل شوند، آیا این موضوع با لغو حمایت از پیام رسانهای بومی منافات ندارد؟ - بله دقیقا باید این اتفاق بیافتد و این دو پیام رسان به پیام رسان بومی تبدیل شوند و مانند سایر پیام رسانهای بومی به فعالیت خود ادامه می دهند. ما وقتی گفتیم که از دو پیام رسان حمایت می کنیم به این معنی نیست که تا ابد این حمایت فقط از دو پیام رسان صورت می گیرد. بلکه اگر مجموعه ای بیاید و توانمندیها و ظرفیت خود را به ما ثابت کند، ما آن را مورد حمایت قرار خواهیم داد. به همین دلیل بررسی دوره ای از عملکرد پیام رسانها را در دستور کار قرار داریم و جایگاه مجموعه پیام رسانها را دوباره آنالیز خواهیم کرد. در دوره بعدی ارزیابی چنانچه پیام رسانهای منتخب فعلی مسیر کسب و کارشان تغییر کرد و سایر پیام رسانها نیز به کیفیت مدنظر ما رسیدند، پیام رسانهای دیگری را در جایگاه اول و دوم قرار می دهیم و به طور قطع سمت و سوی این حمایت تغییر خواهد کرد. * ارزیابی مرحله بعدی، چقدر زمان می برد؟ - در کمتر از یک سال آینده و پیش بینی این است که طی ۶ ماه، به محض آنکه خدمات و حمایتهای فاز دوم انجام شد و ما به این نتیجه برسیم که پیام رسانهایی که خدمت فاز دوم را گرفتند آماده ارزیابی هستند، دوباره ارزیابی را انجام خواهیم داد. بنابراین مابقی پیام رسانها نباید ناامید باشند. بلکه می توانند به فعالیتشان ادامه دهند و ما امیدواریم که در فازهای بعدی بررسی، امتیازهای بهتری را کسب کنند. * درحال حاضر پیام رسان های بومی چه تعداد کاربر جذب کرده اند؟ - نتایج آخرین مرحله ارزیابی مرکز ملی فضای مجازی نشان می دهد که حدود ۲۵ میلیون کاربر ایرانی پیام رسانهای بومی را نصب کردند. این تعداد به صورت همزمان فعال نیستند و البته شاهد هستیم که سرعت و تعداد نصب کاهش پیدا کرده است که دلایل آن را توضیح دادم. * از این تعداد چند درصد کاربران را دو پیام رسان منتخب دراختیار دارند؟ - حدود ۸۵ تا ۹۰ درصد این کاربران، مختص دو پیام رسان سروش و گپ است. * به عنوان آخرین سوال، برخی اخبار غیررسمی از لغو فیلتر تلگرام حکایت دارد، آیا برنامه ای در این زمینه در مرکز ملی فضای مجازی در دست بررسی نیست؟ - من این مورد را نشنیدم و شایعه است. * گفته می شود به دلیل برنامه ریزی برای رفع فیلتر تلگرام، برخی سایتها و کانالهای خبری که تا پیش از این از تلگرام خارج شده اند به سمت تلگرام برگشته اند ؟ - دلیل این حرکت که از سوی برخی انجام شده، اینطور عنوان شده است که با توجه به اینکه فعالیت هاتگرام و تلگرام طلایی قانونی شد پس ما به تلگرام بازمی گردیم که چنین چیزی اصلا نیست. چرا که تاکنون هیچ اطلاعیه ای مبنی بر برداشتن ممنوعیت استفاده از تلگرام، طلاگرام و هاتگرام برای مجموعه های دولتی و غیردولتی و تشکل ها صادر نشده است. بلکه در اطلاعیه ای گفته شد که با توجه به شرایط خاصی که در کشور وجود دارد، جلوی فعالیت طلاگرام و هاتگرام تا این تاریخ گرفته نمی شود. اما اصلا گفته نشد که خبرگزاریها و کسب و کارها به سمت تلگرام برگردند.

 • بازیگر سریال «ستایش» و همسرش در خارج از کشور

  عکس نرگس محمدی، بازیگر اصلی سریال «ستایش» و همسرش را ببینید. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، نرگس محمدی، بازیگر سریال «ستایش»، عکسی از خود و علی اوجی (همسرش) را در خارج از کشور در اینستاگرام به اشتراک گذاشت. این بازیگر تلویزیون در توضیح این عکس غزلی از حافظ را منتشر کرد: «زلف آشفته و خوی کرده و خندان لب و مست/ پیرهن چاک و غزل خوان و صراحی در دست/ نرگسش عربده جوی و لبش افسوس کنان/ نیم شب دوش به بالین من آمد بنشست ...»

 • ده ترفند عالی برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی

  تقویت مکالمه زبان انگلیسی یکی از مهم ترین دغدغه های همه ی افراد جامعه می باشد. راه های زیادی برای یادگیری زبان انگلیسی و تقویت مکالمه وجود دارد که در این مقاله از مجله اینترنتی ۵ عصر ترفند هایی را برای شما آورده ایم. در ادامه با ما همراه باشید تا به راحتی به تقویت مکالمه زبان انگلیسی خود بپردازید و خود را برای تحصیل در خارج از کشور و مصاحبه آزمون دکترا آماده کنید. ۱-داشتن اعتماد به نفس ابتدایی ترین کاری که باید انجام دهید این است که اعتماد به نفس داشته باشید.تا بتوانید کلمات را از دهان خود به بیرون بیاورید. ۲-زمان فکر کردن داشته باشید اشکالی ندارد اگر بین صحبت کردن کمی مکث کنید.در ابتدای کار این عوامل طبیعی هست. سخت نگیرید. ۳-سعی کنید با سرعت کمتری مکالمه کنید عملکرد مغز شما به این صورت است که ابتدا کلمات باید انتخاب شوند و سپس به بیرون فرستاده شوند.پس این کار در زبان دیگری که قرار است یاد بگیرید آهسته تر اتفاق می افتد زیرا کلمات دیرتر انتخاب می شوند.اگر در ابتدای یادگیری کمی مکث دارید اصلا نگران نشوید. ۴-سعی کنید جملات بیشتری را بیاموزید   اگر در حال یادگیری کلمات زبان به صورت جداگانه هستید حتما آنها را در غالب جمله یاد بگیرید این کار فرایند یادگیری مکالمه ی شما را افزایش می دهد. و علاوه بر کلمه یک جمله هم به داده های مغزی شما اضافه می شود،که بعد ها در حین استفاده از آنها مغز شما جملات را برمی گزیند. ۵-فیلم زبان اصلی زیاد ببینید دیدن فیلم با زبان اصلی گوش شما را به شنیدن کلمات و جملات انگلیسی عادت می دهد و کم کم گوش و حالت شنیداری شما را تقویت می کند. این راهکار یکی از کاربردی ترین راه کارها است.در ابتدا با زیر نویس ببینید و کم کم بدون زیر نویس این کار انجام دهید تا تمرکز شما فقط روی صحبت و مکالمه ها باشد. ۵-مهارت شنیداری را تقویت کنید یکی از گام های مهم برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی تقویت قدرت شنیداری شماست.همیشه در حال گوش دادن به مکالمه های انگلیسی باشید دیدن سریالهای آمریکایی خیلی تاثیر مثبتی دارد. ۶- سعی کنید همیشه با فردی در حالت روبروی خود تمرین کنید. این راهکار یکی از مهم ترین و عملی ترین راهکار ها برای تقویت مکالمه شما می باشد.تمرین کردن فردی به دلیل قرار نگرفتن مغز شما در موقعیت های غیر قابل پیش بینی نمی تواند به تقویت مکالمه زبان انگلیسی شما کمک کند.تمرین کردن با یک دوست این کار را برای شما آسان می کند.همیشه به دنبال جملاتی بروید که مکالمه ی شما را طولانی تر می کند. ۷-برای یادگیری برنامه ی روزانه بچینید   سعی کنید هرروز جمله ای را با لغات جدید یاد بگیرید.هر روزرا  با یک جمله و لغت جدیدشروع کنید  و تکرار آن در طول روز به شما در تقویت مکالمه زبان کمک می کند. ۸-سعی کنید با دوستان خود سرگرمی هایی به زبان انگلیسی داسته باشید   مثلا به گردهمایی هایی برای مکالمه های انگلیسی بروید هم با دوستان جدید آشنا می شوید و هم فعالیت زبان انگلیسی شما بیشتر می شود.جلسات کتاب خوانی به زبان انگلیسی برگزار کنید. ۹-همواره با دوستان خود راجب موضوعات مختلف بحث کنید از طریق شبکه های مجازی دوستانی به زبان انگلیسی پیدا کنید و با آنها به زبان انگلیسی بحث و گفت و گو کنید. از کلمات مختلف و بیشتری در مکالمات خود استفاده کنید. هم گوشتان قوی می شود و هم قدرت مکالمه زبان انگلیسی تان. ۱۰-از دیکشنری های آنلاین استفاده کنید   بسیاری از دیکشنری های آنلاین وجود دارند مانند گوگل ترنسلیت که می توانید تلفظ لغات را در آنها بیابید. همچنین می توانید از برنامه های زیادی که این امکان را در گوشی برای شما قادر می سازد استفاده کنید.هر زمان که به تلفظ شک کردید از آن ها استفاده کنید ولی زیاد به آنها وابسته نشوید که اثرات منفی زیادی دارد. از همه ی این ترفند ها می توانید به یادگیری زبان انگلیسی خود و همچنین تقویت مکالمه زبان انگلیسی خود را تقویت کنید.

 • گران‌ترین هتل جهان با پوششی از طلا +عکس

  قصر امارات (Emirates Palace) یک هتل لوکس در ابوظبی، امارات متحده عربی است. این هتل در سال ۲۰۰۵ تأسیس شد، اما رستوران های آن در سال ۲۰۰۶ به بهره برداری رسید. هتل قصر امارات متعلق به دولت ابوظبی است و مدیریت آن در اختیار مجموعه هتل های کمپینسکی است، هزینه ساخت این هتل ۱٫ ۹ میلیارد پوند (در حدود ۳ میلیارد دلار آمریکا) است و پس از مارینا بی سندز گران ترین هتل در جهان است. قصر امارات شامل ۳۹۴ مرکز اقامتی است که ۳۰۲ اتاق دارد و مابقی آن سوئیت است. از دیگر امکانات این هتل سالن اجتماعات با ظرفیت ۱۱۰۰ نفر و ۴۰ اتاق مخصوص جلسات، زمین های تنیس، دو مجموعه آبی، استخر روباز، زمین های کریکت، راگبی و فوتبال است. گران ترین هتل جهان با پوششی از طلا +عکس قصر امارات هر سال برای تعویض سقف طلا در حدود ۱۳۰هزار دلار هزینه می کند. سالن های آن، اتاق ها و مه مان ها دارای بیش از یک هزار لوس تر Swarovski است که سقف های طلایی را به عنوان سمبل کاخ روشن می کنند. پس از ده سال از افتتاح هتل، Manoj Kuriakose با یک تیم کاری از کرالای هند برای حفظ شکوه و جلال مناسب هتل به آنجا سفر کرده اند و Kuriakose و تیم او مسئول تعمیر و نگهداری ۲۰۰۰ متر مربع سقف تزئینی هستند که هر سال با ۲۲ ورق طلا و نقره انجام می شود. جایگزین کردن سقف با ورق طلا حدود ۴ تا ۵ سال طول خواهد کشید و دائما این جایگیزینی هر سال تکرار خواهد شد. گفته می شود برای هر یک متر مربع از سقف، حدود ۵۰ برگ طلا با هزینه تقریبی ۱۰۰ دلار نیاز است. گران ترین هتل جهان با پوششی از طلا +عکس Kuriakose می گوید: هر کجا که نگاه می کنید، می توانید لایه های طلایی و نقره ای را مشاهده کنید. ورق های نازک طلای خالص از ایتالیا وارد می شود، سپس شمش، فشرده و چکش زده می شود تا زمانی که یک ورقه نازک از طلا بدست بیاید. سپس ورق طلا با چسب مخصوص به سقف چسبانده می شود. این تیم از انگشتان دست خود برای ساختن ورق های ظریف طلای استفاده می کنند. Kuriakose توضیح می دهد: لایه های ورق طلا را کنار هم قرار می دهیم. این ورقه های طلا خیلی نازک و شکننده هستند و باید مراقب بود. با کوچک ترین حرکت انگشت ممکن است شکسته شوند. سپس یک پوشش نهایی روی ورق های طلا کشیده می شود. او می گوید: مه مان ما را می بینند و هیجان زده می شوند. آن ها می ایستند، تماشا می کنند و در نهایت می پرسند و برای کسب ا. طلاعات بیشتر کنجکاوی می کنند. از آنجایی که این پروسه یک فرآیند پایان ناپذیر است و هیچ هتلی با این میزان از طلا در دنیا وجود ندارد.

 • عکس پر حاشیه روناک یونسی در بدنسازی مردانه

  روناک یونسی با انتشار عکسی از خودش و همسرش در باشگاه محل تمرینات شان, صفحه شخصی اش را بروز کرد. روناک یونسی نوشت:     وقتی وسط تمرین از محسن میخام عکس بگیریم و با نارضایتی وایمیسته عکسش اینجوری میشه ، منم این عکس و پست کردم که دیگه اخم نکنه واسه من

 • استرالیا: ممنوع شدن رابطه جنسی وزرا با کارمندان

   نخست وزیر استرالیا ورزایش را تهدید کرده در صورتی که با رابطه جنسی با کارمندانشان کابینه این کشور را با بحران اخلاقی مواجه کنند آنها را اخراج خواهد کرد. به دنبال بحران اخلاقی ایجاد شده در کابینه استرالیا، نخست وزیر این کشور در اظهاراتی رابطه جنسی وزرای خود با اعضای دفتر و دیگر کارمندان زیردستشان را به طور اکید ممنوع کرد. به گزارش عصرایران به نقل از رویترز، ماجرا از آنجا آغاز شد که معاون نخست وزیر استرالیا که مردی متاهل است با ایجاد رابطه جنسی با یکی از کارکنان سابق دفترش – مشاور مطبوعاتی سابق- منتظر تولد یک نوزاد ناخواسته است. افشای این مساله در یک هفته گذشته فشار سیاسی زیادی روی کابینه استرالیا ایجاد کرده است. "بارنابی جویس" معاون نخست وزیر استرالیا که 24 سال پیش ازدواج کرده و مردی متاهل است با مشاور سابق مطبوعاتی دفترش رابطه پنهانی داشته و این زن کارمند از آقای معاون نخست وزیر باردار است. جویس کاتولیک دبیر کل حزب ملی گرای استرالیاست که با دولت راست میانه این کشور به رهبری نخست وزیر " مالکوم ترنبال" – دبیر کل حزب لیبرال استرالیا - در ائتلاف است. ترنبال امروز (پنج شنبه) در جریان یک کنفرانس خبری در کانبرا با اشاره به رابطه پنهانی معاونش با یکی از کارکنان سابق دفترش گفت:" در سال 2018 به هیچ وجه پذیرفته نیست که یک وزیر با کارکنان دفترش رابطه جنسی داشته باشد چون این مساله باعث ایجاد یک جو بسیار مسموم در روابط کاری می شود." او افزود: وزرای من چه آنهایی که متاهل اند و چه مجردها نباید وارد رابطه جنسی با کارکنان شان شوند چون انجام این کار نقض استانداردها خواهد بود." او گفت قاعده جدید از همین امروز اجرایی می شود و "بارنابی جویس" معاونش باید خود به عنوان دبیر کل جزب ملی گرای استرالیا درباره آینده حضورش در کابینه تصمیم گیری کند. ترنبال افزود جویس فعلا یک مرخصی یک هفتگی گرفته و به همین خاطر در سفر هفته آینده او به واشنگتن برای دیدار با ترامپ در هیات استرالیا نخواهد بود. گفتنی است جویس از جمله سیاستمداران محبوب در حوزه انتخابیه خود بوده است اما در یک هفته گذشته به واسطه افشای رسوایی اخلاقی، محبوبیت او از 63 درصد در انتخابات ماه دسامبر گذشته به 43 درصد در حوزه انتخابیه اش رسیده است. او در توجیه رابطه خود با مشاور مطبوعاتی سابقش گفته این مساله در آوریل سال 2017 روی داده و مربوط به نقض قوانین انتخاباتی، انتخابات سراسری دسامبر گذشته در استرالیا نمی شود.

 • روش تهیه معجون سیاهدانه و عکس و خواص درمانی آن

  عسل و سیاهدانه سیاهدانه و عسل دو مادر دارو در طب سنتی هستند. معجون دوسین یا ترکیب عسل با سیاهدانه یکی از آن ترکیبات معروف عسل است که برای درمان انواع بیماری ها مخصوصا بیماری هایی که از سردی و رطوبت ریشه می گیرد بسیار مفید است. برای تهیه این معجون باید مقدار ۱ واحد سیاهدانه نیم کوب را با ۳ تا ۵ واحد عسل مخلوط کنید. نگذارید سیاهدانه نیم کوب زیاد در معرض هوا قرار بگیرد. افراد گرم مزاج یا افراد با غلبه صفرا می توانند برای تدبیر سیاهدانه، سیاهدانه را ۲۴ ساعت در سرکه انگور طبیعی بخیسانید . سپس بگذارند در محیط خشک شود و بعد نیم کوب کنند و به عسل اضافه کنند. معجون دو سین یا ترکیب سیاهدانه و عسل برای: درمان انواع سردردهای سرد، تقویت مغز و رفع مشکلات مغزی،  درمان روماتیسم و آرتروز مفاصل، رفع تیر کشیدن دست و پا، درمان ضایعات نخاعی، تقویت سیستم ایمنی بدن، درمان سرماخوردگی های پی در پی، درمان تب های بلغمی و سوداوی، برای مردان مبتلا به پروستات، درمان عفونت ادراری، درمان سنگ کلیه و مثانه، برای دستگاه گوارش و درمان انگل روده، درمان نفخ معده و زخم معده، درمان پیسی و لک، رشد مو و درمان شوره سر، افزایش شیر مادران، جلوگیری از بیماری های مزمن و سرطان، تنظیم ضربان قلب، کاهش اضطراب، افزایش انرژی بدن، پیشگیری و درمان افسردگی و افزایش نشاط، افزایش میل جنسی و درمان ناباروی و افزایش تعداد اسپرم بسیار مفید است. نسخه عمومی برای استفاده از فواید بی نظیر معجون دوسین: به مدت ۴۰ روز صبح های ناشتا یک قاشق چای خوری دوسین میل کنید و به مرور مقدار آن را به قاشق مرباخوری افزایش دهید. عسل و سیاهدانه در صورت بروز کیست تخمدان: هر شب قبل از خواب ترکیب سه واحد عسل با یک واحد سیاهدانه نیم کوب به میزان یک قاشق مرباخوری میل شود. برای عقب انداختن دوره قاعدگی: روزی یک قاشق صبح و یک قاشق ظهر سیاهدانه و عسل میل کنید. برای درمان پرولاکتین بالا: پودر سیاهدانه ۱۰۰ گرم را با ۴۰۰ گرم عسل مخلوط کنید و هر ۸ ساعت یک قاشق غذاخوری از آن میل کنید. برای درمان سنگ کلیه و مثانه: سیاهدانه و عسل یا همان دوسین را روزی چند قاشق چای خوری میل کنید. برای درمان جوش های سفید، زیرپوستی و بدون التهاب: معجون دوسین را به جوش ها بمالید. برای نشاط بیشتر در صبحگاهان: به چایتان چند قطره روغن سیاهدانه، کمی عسل و چند پر نعنا اضافه کنید. برای رفع دردهای دوران قاعدگی: هر شب یک قاشق مربا خوری از مخلوط پودر سیاهدانه، عسل، رازیانه و بومادران مصرف کنید. اگر تریگلیسیرید و کلسترول بالا دارید: به ترکیب سیاهدانه و عسل نیم واحد سرکه طبیعی اضافه کنید و نوش جان.

 • یارانه بهمن واریز و قابل برداشت شد

  هشتاد و چهارمین مرحله یارانه نقدی به میزان ۴۵۵۰۰ تومان برای هر نفر شب گذشته به حساب سرپرستان خانوار واریز شد و هم اکنون قابل برداشت است. قانون هدفمندسازی یارانه ها از آذرماه سال ۸۹ اجرایی شده که ۷ سال از اجرای این قانون گذشته و اکنون در هشتمین سال اجرای این قانون و پرداخت یارانه نقدی هستیم. طی این مدت حدود ۲۹۴ هزار میلیارد تومان یارانه نقدی به حساب حدود ۷۵ میلیون ایرانی واریز شده است. طبق مصوبه مجلس، دولت باید سال آینده یارانه نقدی حدود ۲۰ میلیون پردرآمد را حذف کند، ولی طبق گفته سخنگوی دولت احتمال اجرای این مصوبه در سال ۹۷ ضعیف است، چرا که دولت معتقد است سازوکاری برای شناسایی ثروتمندان ندارد.

 • ۸ راهکار طلایی برای پیدا کردن یک شغل ایده‌آل

  این که شما در حال تحصیل هستید و یا در حال کسب آمادگی برای سرمایه گذاری در دنیای واقعی و یا حتی شاغل بودن شما نمی تواند دلیلی محکمی برای دنبال نکردن یک شغل خوب و ایده آل باشد. با این تفاسیر شما با کمی خود آزمایی و سنجیدن شرایط فعلی می توانید یک شغل معتبر و پر سود برای خود به دست آورید. از کسانی که به دنبال موفقیت در انتخاب یک شغل خوب هستند؛ انتظار می رود، برای شروع لیستی از مهارت ها، منافع و آرمان های خود ایجاد کنند و سپس با توجه به داشته ها و مهارت خود یک هدف عالی را انتخاب کرده و به سوی آن حرکت کنند. در چنین شرایطی شما باید با توجه به تحقیقات گسترده ای که در رابطه با شغل آینده خود انجام می دهید، با توجه به شرایط فعلی خود به تعیین آنچه که دوست دارید، بپردازید. حرکت در چنین مسیری می تواند شما را به هدف اصلی نزدیک تر کند و مسیر های روشنی را پیش پای شما قرار دهد. در ادامه این مطلب شما را با ۸ عامل سرنوشت ساز برای تعیین یک شغل ایده آل آشنا می کنیم تا با پیروی از آن بتوانید بهترین شغل ممکن را با توجه به مهارت و توانایی تان به دست آورید.
   
   
  ۸ راهکار طلایی برای پیدا کردن یک شغل ایده آل
   
   

  لیستی از تمام مهارت ها و نقاط قوت خود ایجاد کنید

  ابتدا درباره موقعیتی که در آن قرار دارید، خوب فکر کنید. به طور مثال مهارت های فیزیکی و وظایفی را که می توانید انجام دهید و حتی ایده های خلاقانه خود را درباره شغل مورد نظرتان در نظر داشته باید. حتی اگر اطلاعات کافی درباره وقایع تاریخی نیز دارید، آن ها را نیز در نظر بگیرید. از یاد نبرید برخی از مشاغل وابسته به اطلاعات عمومی کارمندان خود هستند. هر مهارتی که فکر می کنید به کارتان می آید را در لیست مهارت های خود لحاظ کنید تا با استفاده از این لیست بهتر بتوانید شغل و یا هدف مورد نظرتان را پیاده سازی کنید.

  به فکر منافع و آرزو های بلند مدت خود باشید

  هر شغل و یا آرزویی که به آن علاقه دارید را درون لیست خود اضافه کنید. شاید انتخاب شغل آینده شما با آرزویی که در سر دارید، در یک هدف مشخص قرار بگیرند. این امر به تنهایی می تواند پشتوانه بسیار قوی برای رسیدن به هدف بزرگ شما باشد. به طور مثال شاید شما از طبیعت گردی بسیار لذت می برید و یا شرکت در جلسات احزاب مختلف را دوست دارید، حتی برخی ممکن است به جهان گردی و جمع آوری برخی ماکت ها علاقه مند باشند. در هر صورت در دنیا شغل های بسیار متفاوت و جذابی وجود دارد. فقط کافی است به دنبال شغلی باشید که شما را به آنچه که به آن علاقمند هستید، برساند. چرا که داشتن علاقه و دلبستگی شغلی می تواند در پیشرفت روز افزون شما بسیار تاثیرگذار باشد.

  به فکر ایام بازنشستگی خود نیز باشید

  آینده نگری می تواند تصویر جدیدی را پیش روی تان قرار دهد فکر کردن به آینده به شما این امکان را می دهد که اگر شغلی را انتخاب کردید پس از دوران بازنشستگی چگونه باید خودتان را مشغول کنید و چگونه از دوران بازنشستگی می توانید نهایت لذت را ببرید این موارد به شما این امکان را می دهد تا بهترین شغل موردنظرتان را با توجه به شرایط فعلی و آینده خود انتخاب کنید. از یاد نبرید که دوران بازنشستگی خود به تنهایی شروع دوباره زندگی در یک مرحله جدید تر است این آسایش و راحتی در دوران بازنشستگی تاثیر مستقیمی از شغلی دارد که از قبل انتخاب می کنید. پس با کمی تفکر درباره آینده خود با دقت بیشتری شغل مورد نظر خود را انتخاب کنید.

  برای خود تصمیم بگیرید و اسیر احساسات نشوید

  از یاد نبرید که شما مسئول انتخاب های خود هستید. به هیچ عنوان نمی توانید نوع انتخاب خود را بر دوش سایرین بگذارد. انتخاب شغل با توجه به علاقه سایرین می تواند برای شما گران تمام شود. این شما هستید که باید با توجه به توانایی و علاقه ای که دارید، شغل خود را انتخاب کنید. شاید مشورت اعضای خانواده در این باره موثر باشد، اما از یاد نبرید که هیچ کس به اندازه خودتان نمی تواند باعث خوشبختی تان شود. این شما هستید که از علایق و مهارت های شخصی خود با خبر هستید با این تفاسیر در انتخاب شغل و یا هر هدف دیگر تصمیم نهایی را خودتان بگیرد و اسیر احساسات نشوید. البته مشورت گرفتن از خانواده، دوستان و حتی کسانی که تجربه دارند، بسیار مهم است. اما نگذارید کسی از جانب شما تصمیم بگیرد؛ چرا که این شما هستید که باید با شغل تان کنار بیایید. به هیچ عنوان در هنگام انتخاب شغل به فکر راضی کردن اطرافیان خود نباشید؛ چرا که هر کس مسئول رفتار شخصی خودش است.

  در آزمون های مهارت شغلی شرکت کنید

  شما با یک سرچ ساده در اینترنت می توانید از خودتان تست مهارت شغلی بگیرید. معمولا سوالات مطرح شده در چنین تست هایی به شما این امکان را می دهد. پس از جواب دادن تست ها با بهترین شغلی که با مهارت و توانایی شما تناسب داشته باشد، آشنا می شوید. از مزایای چنین تست هایی در آزمون های آنلاین این است که به شما این امکان را می دهد تا با ضعف های نهان خود نیز بهتر آشنا شوید و با توجه به خلقیات خود به فکر بر طرف کردن چنین مواردی باشد.

  تحقیق در مورد مسئولیت های شغلی مختلف

  همان طور که می دانید مشاغل مختلف دارای مسئولیت های مختلفی هستند. از این رو انتخاب یک شغل نمی تواند، شما را به تمام نیاز های مادی و معنوی تان برساند. در چنین شرایطی سعی کنید؛ وقتی شغلی را انتخاب می کنید، درباره مسئولیتی که قرار است، برعهده بگیرید، نیز فکر کنید. چرا که این مسئولیت ها هستند که می توانند باعث پیشرفت شما در شغل تان شوند. در چنین شرایطی قبل از انتخاب هرگونه مسئولیتی در شغل مورد نظر ابتدا روحیه خود را در نظر داشته باشید که آیا توانایی آن را دارید که خود را با چنین مسئولیت های وفق دهید. به طور مثال انتخاب شغل در یک باغ وحش و نگهداری از حیوانات می تواند با روحیات شما ساز گاری داشته باشد. آیا شما تحمل رسیدگی به حیوانات آسیب دیده و مجروح را نیز دارید؟ فکر کردن در رابطه با چنین مسائلی می تواند به شما کمک کند که شغلی را برگزینید که با روحیات شما نیز سازگاری داشته باشد. در چنین مسائلی فقط نمی توان ظواهر امر را دید، درک باطن هر چیزی، دید شما را نسبت به انتخاب شغل باز تر می کند.

  میزان روابط عمومی خود را در نظر داشته باشید

  اگر شما از آن دست از افرادی هستید که از جمعیت زیاد، خوش تان نمی آید و علاقه به توضیح دادن مسائل به دیگران را ندارید؛ پس با این شرایط نمی توانید هر شغلی را برای خود در نظر بگیرید. در چنین شرایطی سعی کنید؛ به دنبال مشاغلی باشید که بتوان به تنهایی انجام داد و نیازی به ارتباط زیاد بین افراد نباشد. به طور مثال فروشنده یک فروشگاه بزرگ اگر دارای روابط اجتماعی بالایی نباشد، بی شک در شغل خود شکست خواهد خورد. از این رو بهتر است، قبل از انتخاب هر شغلی موارد این چنینی را در نظر داشته باشید.

  به دنبال شغل های فراگیر باشید

  برخی از مهارت ها می توانند در شغل های دیگر نیز کاربرد داشته باشند؛ به طور مثال یک معلم انگلیسی علاوه بر تدریس این درس می تواند کار ویرایش و ترجمه متون انگلیسی را نیز انجام دهد. با این تفاسیر اگر مهارت کافی ندارید و قصد فراگیری یک مهارت جدید را دارید سعی کنید، به دنبال مهارت هایی باشید که در چندین شغل کارایی داشته باشد تا در صورت راضی نبودن از شغل فعلی از مهارت تان در جای دیگر با شرایط متفاوت تر بهره ببرید.

  منبع: wikihow