روی خط خبر

فرارو - صفحه 3

 • نوبخت: افزایش حقوق ۹۸ بیش از سال‌های ۹۶ و ۹۷ است

  نوبخت با اشاره به گزارش‌های بین‌المللی در خصوص وضعیت اقتصادی کشور خاطر نشان کرد، آمریکایی‌ها اعتراف می‌کنند که ایران یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است و طبق گزارشات بین‌المللی، ایران هجدهمین اقتصاد بزرگ جهان است و قطعاً کشور کوچکی نیستیم که با یک تحریم ملت‌ها را از پای درآورند.

 • پاسخ رهبرانقلاب به سوالی درباره خمس کتاب

  کتاب‌های مفیدی که تا سر سال خمسی نیاز و علاقه به خواندن آن‌ها دارید و داشتن چنین کتاب‌هایی برای شما در نظر عرف غیر متعارف نیست، جزو مؤونه شما محسوب می‌شود و خمس ندارد، هر چند کتاب درسی نباشد.

 • احمدی‌نژاد ماهرتر از هاشمی و روحانی بود؟

  افشاگری برخی دستان نامرئی از سوی رئیس‌جمهوری مشکلات بنیانی را حل نخواهد کرد. شگفت‌انگیز است که در شرایط کنونی یکی از راه‌های برون‌رفت از وضعیت موجود ایجاد نهادهای سیاسی قدرتمند است. باز به گفته هانتینگتون «در جامعه‌ای با سطح پایین نهادمندی، نیروهای اجتماعی یکراست و به شیوه خودشان وارد سیاست می‌شوند و عمل می‌کنند.» این اقدام برای جامعه‌ای که هیچ طبقه‌ای در آن دست بالا (هژمونی) را ندارد، بس خطرناک است.»

  موضوع: سیاسی منبع: فرارو
 • انتشار عکس‌های نامناسب از کودکان شوشتری درست بود؟

  برخلاف فضای مجازی، هیچگاه روزنامه‌نگاران حرفه‌ای با این شیوه‌ها وارد پرونده‌های حوادث نشده‌اند. به عنوان مثال پرونده‌هایی همچون «خفاش شب» که با پیگیری‌های رسانه‌ای به نتیجه‌ رسید، هیچ‌گاه به سراغ انتشار تصاویر خشن و روایت‌های خشونت آمیز نرفت.

  موضوع: سیاسی منبع: فرارو
 • میرسلیم: CFT در هیئت عالی‌نظارت بررسی و مغایرت‌هایش اعلام شد

  بزرگترین سوء استفاده کننده از پول در عالم و مزورترین بوجودآورنده و مشوق گروههای آدمکش نظیر داعش و القاعده و خبیث ترین پشتیبان حکومتهای مستبد و ستمگر همچون سعودی‌ها و صهیونیست‌ها، آمریکا است.

  موضوع: سیاسی منبع: فرارو
 • ریشه‌های اعتیاد به تراکم و نفت؛ الزامات ترک اعتیاد!

  پاسخ این است که تأمین درآمد‌های پایدار برای شهر و مستقل شدن بودجه کشور از درآمد‌های نفتی، نیازمند الزامات خاص خود در مدیریت شهر و کشور است. تحقق مشارکت مردم، شفافیت، پاسخگویی، حاکمیت قانون، مبارزه با فساد و نیز وجود سلامت اداری، مقدم بر دادن چنین شعاری است. حذف درآمد‌های نفتی یا فروش تراکم شهری، یک دستورالعمل و تصمیم اداری یا حسابداری و پولی و مالی نیست، بلکه بیش از آن یک تصمیم سیاسی است. تصمیم سیاسی معطوف به نیروی سیاسی و حامیان اجتماعی آن است. برای مستقل شدن از فروش تراکم و نفت باید اقدامات جدی کرد. باید آماده پذیرش تبعات آن بود. برای گرفتن هزینه‌های شهر از مردم یا گرفتن مالیات به جای فروش تراکم یا فروش نفت، باید در برابر مردم پاسخگو بود. الان و در ظاهر ماجرا، همه از فروش تراکم سود می‌برند

  موضوع: سیاسی منبع: فرارو
 • روحانی: روابط تجاری ایران و عراق ۲۰میلیارد دلار می‌شود

  مقدمات اتصال راه‌آهن شلمچه به بصره کاملا مهیا است. با اقدامات وزارت دارایی عراق، شرکت ایرانی می‌تواند کار خود را شروع کند و با تکمیل این 35 کیلومتر خط‌آهن، روند انتقال محموله‌های تجاری و مسافر میان دو کشور به ویژه در ایام اربعین تسهیل خواهد شد.

  موضوع: سیاسی منبع: فرارو
 • مراسم تشییع نیشکر هفت‌تپه در شهر شوش!

  داستان شرکت نیشکر هفت‌تپه بسیار شبیه به داستان بسیاری از صنایع ورشکسته ایران پس از خصوصی‌سازی است. داستان ورشکستگی پیاپی شرکت‌های ملی کشت و تولید نیشکر در کشور را می‌توان از لابه‌لای ده‌ها مصاحبه و گزارش در دهه ۸۰ دنبال کرد.

 • حمایت از کارگران، دلیل طراحی شلوار جین گل مالی میلیونی!

  همان طور که گفته شد سبک هیپ هاپ برای دفاع از قشر کارگر و علیه سرمایه داری استفاده می‌شود و به همین دلیل وارد حوزه مد هم شده و زیبایی‌های خاص خودش را دارد، اما در جامعه ما نباید به گونه‌ای باشد که همه از آن استفاده کنند.

 • واکنش روزنامه ایران به سخنان رئیس دادگستری درباره حضور زنان در ورزشگاه‌

  از یک زاویه دیگر هم می‌توان به مسأله نگاه کرد و اتفاقاً از این زاویه منع ورود زنان به ورزشگاه خیلی هم مهم است. بهتر است بگوییم که نرفتن زنان به ورزشگاه به خودی خود اهمیت ندارد. حتی اگر مردان هم نتوانند به ورزشگاه بروند، اتفاق مهمی رخ نخواهد داد. اصلاً کل فوتبال و ورزش هم تعطیل گردد در مقایسه با بیکاری و تورم و فساد و تبعیض چیز مهمی نخواهد بود. ولی اگر منع مزبور از حیث نقش حقوق شهروندی باشد، قضیه به کلی متفاوت خواهد شد. اگر کسی ما را از انجام کاری که هیچ منع قانونی ندارد، بازدارد، ولی این کار اصلاً هم مهم نباشد، به ما برمی‌خورد، نه به دلیل مهم بودن آن کار بلکه به دلیل نقض حقوق حقه ما. اگر کسی بخواهد اموال ما را به ناحق و با زور بگیرد، چه کم باشد و چه زیاد، به یک اندازه می‌توانیم ناراحت شویم.

 • زمین یزد دو شقه شد!

  البته براساس پیگیری‌های به عمل آمده تیمی از متخصصان کشوری از محل فروچاله‌ها بازدید کرده و برای رفع نگرانی‌های احتمالی و جلوگیری از ادامه این فرونشست و فروچاله‌ها و شکاف‌های عمیق اجرای تدابیر لازم را در دستور کار قرار داده‌‏اند. کارشناسان معتقدند که راهکار اساسی و قدم اول برای جلوگیری از وقوع چنین پدیده ناخوانده‌ای مدیریت برداشت مصرف آب به ویژه در بخش کشاورزی است؛ پدیده‌ای که خشک شدن اغلب چاه‌های کشاورزی در حوالی آنها، یکی از آثار آن است.

 • آخرین وضعیت ۱۴ مرزبان ربوده شده

  عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور، در حاشیه نشست هم اندیشی کارگروه‌های ستاد مرکزی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، در جمع خبرنگاران در ارتباط با آخرین اخبار درباره مرزبانان ربوده شده توسط یک گروهک تروریستی در میرجاوه، اظهار کرد: با تلاش دستگاه‌های امنیتی و انتظامی و خصوصا وزارت امور خارجه، فعلا ۵ نفر از مرزبانان ما را در اختیار پاکستانی‌ها قرار دارند؛ پیگیر هستیم تا همه عزیزانی که در اختیار اشرار هستند، آزاد شوند.

 • فیلمنامه‌نویس بزرگ آمریکایی درگذشت

  گلدمن در سال ۱۹۶۶ فیلمنامه فیلم «هارپر» را با حضور پل نیومن نوشت. پس از آن وی فیلمنامه درخشان «بوچ کسیدی و ساندنس کید» را باحضور پل نیومن و رابرت ردفورد به رشته تحریر درآورد.

 • قیمت خودرو‌های وارداتی در بازار امروز ۲۶ آبان ۹۷

  افزایش نرخ ارز و به تبع آن افزایش قیمت مواد اولیه داخلی و خارجی، مشکل پیش روی قطعه سازان را دو چندان کرده است نکته‌ای که محمد رضا نجفی منش رئیس انجمن تخصصی صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودروی کشور می‌گوید: آلومینیمی ­را که در گذشته کیلویی ۶ هزار تومان خریداری می‌کردیم الان باید بابت آن ۳۰ هزار تومان پرداخت کنیم که این افزایش قیمت در حوزه مواد پتروشیمی، ​مس و دیگر مواد اولیه قطعه سازی خودرو که ریشه داخلی دارند نیز مصداق دارد.

 • قیمت آپارتمان‌های ۱۰ ساله در تهران

  در حال حاضر نیز با توجه به کاهش حجم متقاضیان مصرفی در بازار و همچنین افزایش قیمت‌های پیشنهادی از سوی مالکان، تعداد فایل‌هایی که با رنگ سبز در بازار عرضه می‌شوند به طرز محسوسی کاهش پیدا کرده‌اند.

 • وعده ارزی رئیس کل بانک مرکزی

  تعهد برای آوردن ارز به چرخه اقتصاد می‌تواند در قالب ترکیبی از روش‌های مختلف عرضه ارز به سامانه نیما یا عرضه به صورت حواله و اسکناس به صرافی‌ها یا واردات ثبت سفارش شده، برای خود و دیگران باشد. بدیهی است راهکاری غیر از آن چه اشاره شد، عملا نوعی خروج سرمایه از کشور تلقی می‌شود که در تقابل با اهداف رشد و توسعه اقتصادی کشور است.

 • از ابتدای دی‌ماه چه اتفاقی برای خودروها رخ می‌دهد؟

  مرحله نهایی اجرای استانداردهای ۸۵ گانه خودرویی از ابتدای دی ماه سال جاری و برنامه پیش‌فروش خودروها که تحویل آن‌ها بعضا به اواسط و حتی اواخر سال بعد می‌انجامد، نگرانی‌هایی را برای متقاضیان به وجود آورده است، هرچند که در همین زمینه رییس سازمان ملی استاندارد اعلام کرد که برنامه پیش فروش تا زمانی‌که مورد تایید این سازمان قرار گرفته، مشکلی ندارد.

 • قیمت طلا و سکه در بازار امروز ۲۶ آبان ۹۷

  هر گرم طلای ۱۸عیار هم ۳۴۶ هزار و ۷۴۰ تومان و هر مثقال طلا، یک میلیون و ۵۰۲ هزارتومان ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت ۱۲۲۱ دلار معامله می‌شود.

 • چرا مخدر «گل» گران شد؟

  پرویز افشار با اشاره به تاثیر افزایش قیمت دلار بر روی قیمت مواد مخدر افزود: تولید مواد مخدر در افغانستان از ۴۶٠٠ تن در سال گذشته به بیش از ۹ هزار تن بر اساس اعلام رسمی خود افغانستان افزایش یافته است، البته بررسی‌های اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران نشان می‌دهد که این افزایش تولید بین ۱۰ تا ۱۲ هزار تن است.

 • جمهوری اسلامی: از خانه‌های شمال شهرتان بدون محافظ بیرون بیایید و ببینید مردم در باره سی‌اف‌تی چه می‌گویند؟

  این وقت کشی‌ها علاوه بر ضربه‌هائی که به روحیه مردم وارد می‌کند و علاوه بر فرصتی که به سوءاستفاده گران داخلی و خارجی برای پر کردن جیب هایشان و افزایش فشارهایشان بر مردم و نظام جمهوری اسلامی می‌دهد، کشور ما را از پیشرفت در زمینه‌های مختلف نیز باز می‌دارد. دولتمردان و مسئولان نظام جمهوری اسلامی در برابر ملت و نسل‌های آینده به خاطر این وقت کشی‌ها مسئولند. ما اگر منازعات را کنار بگذاریم و از وقت‌ها، نیروها و امکانات موجود در این کشور بزرگ و ثروتمند برای پیشرفت‌های علمی، صنعتی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی استفاده کنیم به قله‌های بلندی خواهیم رسید که برای بسیاری از ملت‌ها جاذبه خواهد داشت.

  موضوع: سیاسی منبع: فرارو
عضویت در خبرنامه

ایمیل خود را وارد نمایید: