روی خط خبر

فرارو - صفحه 2

 • خداحافظی ۲ مهره کلیدی از وزارت بهداشت

  سید احسان قاضی‌زاده‌هاشمی با اشاره به بسته شدن پرونده طرح دو فوریتی مستثنی کردن برخی مدیران از قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان، اظهار کرد: پرونده این طرح دو فوریتی به طور کامل بسته شد اما برخی بازنشستگان به دنبال پیگیری برای ارائه طرح استفساریه و مستثنی کردن خود از دایره قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان هستند.

 • سه محیط‌بان در آستانه اعدام

  پس از صدور حکم قصاص برای محیط‌بان همدانی بررسی‌های «شهروند» نشان می‌دهد محیط‌بانان دیگری هم با این حکم روبه‌رو شده‌اند.

 • هوای تهران دوباره «آلوده» شد

  سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران گفت: شاخص آلودگی هوای تهران ۱۰۲ است و هوا در شرایط ناسالم برای گروه های حساس جامعه قرار دارد.

 • انتصاب ۲ معاون جدید بانک مرکزی

  نجارزاده نیز دانش آموخته اقتصاد در مقطع دکتری است و پیش از این مسئولیت‌های مختلفی را در بانک صنعت و معدن و صندوق توسعه ملی تجربه کرده است.

 • ارز مسافرتی ۱۵۰۰ تومان ارزان شد

  شعب ارزی بانک‌ها در صورت تکمیل بودن مدارک مسافران، تا ۵۰۰ یورو برای سفر به کشور‌های همسایه و مشترک‌المنافع و تا سقف هزار یورو به سایر کشور‌ها ارائه می‌کنند که قیمت این ارز نیز در شعب ارزی بانک‌ها ۱۲ هزار و ۷۳۲ تومان و ۴ ریال بدون احتساب کارمزد است که با احتساب کارمزد بانک مرکزی و بانک عامل قیمت فروش هر یوروی مسافرتی به حدود ۱۳ هزار تومان می‌رسد که این رقم نیز نسبت به هفته گذشته حدود ۱۵۰۰ تومان کاهش را نشان می‌دهد.

 • ریزش یک‌دست در بورس تهران

  ارزش معاملات بورس تهران امروز به رقم ۷۲۱ میلیارد تومان رسید که این رقم ناشی از دست به دست شدن بیش از دو میلیارد سهم و اوراق مالی بود. همچنین تعداد معاملات در این بازار به ۱۶۳ هزار و ۷۶۶ مورد رسید.

 • پولشویی سیار با کارتخوان‌های بدون مجوز

  این مقام بانکی همچنین گفته به غیر از سهولت در خرید این دستگاه‌های کارتخوان و سوءاستفاده از این ‏مسأله، سودجویان با نصب «اسکیمر» روی دستگاه‌ها اطلاعات بانکی مشتریان خود را سرقت می‌کنند و با ‏استفاده از رمز آن‌که خود مشتری در اختیار فروشنده قرار می‌دهد، اقدام به برداشت پول از حساب آن‌ها ‏می‌کنند. هرچند از یک‌سال گذشته سامانه‌های پیشگیری و کشف تقلب طراحی و ساخته شده است که در ‏گذشته این سیستم در بخش پرداخت وجود نداشت. ‏

 • جان کری: شاید برای انتخابات ۲۰۲۰ نامزد شوم

  به نظرم شرایط امروز آمریکا برای بسیاری از مردم، یک علامت سوال است. و من از این موضوع احساس تنفر می‌کنم. به عنوان کسی که تلاش زیادی کرده تا آمریکا در جهان، رهبر باشد و در امور جهانی، شرکت‌کننده‌ای اصولی باشد و به صورتی بالغانه رفتار کند، ناراحت می‌شوم که وضعیت کنونی‌مان را می‌بینم. این مشکلی واقعی است. و من می‌خواهم که این شرایط تغییر کند و خودم هم سخت تلاش خواهم کرد تا به هر طریق ممکنی، این تغییر را ایجاد کنم.

  موضوع: سیاسی منبع: فرارو
 • (تصاویر) زن دیگری هم ادعای همسری خاشقجی را دارد

  یکی از دوستان قدیمی خاشقجی هم که در مراسم به عنوان شاهد حضور داشته، اظهارات این خانم را تایید می‌کند. او هم با اشاره به نگرانی‌های امنیتی نخواست نامش فاش شود. اعضای خانواده خاشقجی درباره این ازدواج اظهارنظر نکردند. خدیجه چنگیز، نامزد ترکیه‌ای خاشقجی در تماسی تلفنی گفت که از رابطه خاشقجی با این خانم بی‌اطلاع بوده و انگیزه‌های این زن را زیر سوال برد.

  موضوع: سیاسی منبع: فرارو
 • حکایت وارثان میرزا رضای شاه‌شکار

  همسر میرزا که به قول خودش دیگر حسابی از این بلاتکلیفی به تنگ آمده، آخرین باری که در محل سیاه‌چال به ملاقات میرزا می‌رود، به او می‌گوید: «من از همین‌جا یک راست می‌روم در خانه اتابک، چادرم را برمی‌دارم، گیس‌هایم را پریشان می‌کنم و فریاد می‌کشم که ای ایهاالناس مگر شوهر من چه کرده که توی حبس تاریک می‌اندازیدش؟ مگر مملکت صاحب ندارد؟ مگر ما جزو این ملت نیستیم؟ مگر ما حق حیات نداریم؟»

  موضوع: سیاسی منبع: فرارو
 • ساخت ۱۱ بیمارستان تهران روی گسل

  وی با بیان اینکه ۸۰ کیلومتر مربع پهنه گسلی در شهر تهران وجود دارد که ۴۷ کیلومتر آن در محدوده شهری است، افزود: در این بین ۱۱ بیمارستان روی پهنه گسل‌های اصلی شهر تهران ساخته شده که باید آسیب پذیری آن‌ها مورد ارزیابی قرار گیرد.

 • دستمزد مهناز افشار برای بازی در «الیور توئیست» چقدر است؟

  مهناز افشار از جمله بازیگرانی است که شایعه شده بود، میزان دستمزد او برای نمایش «الیورتوئیست» شبی ۳۰ میلیون تومان بوده است، شایعه‌ای که خیلی زود با واکنش مهناز افشار و پارسایی تکذیب شد.

 • خراسان: اعدام سلطان سکه آغاز راه است

  با این حال گزارش‌های دستگاه قضایی و روند رسیدگی به پرونده‌های اخلال ارزی در ماه‌های اخیر نشان می‌دهد همچنان در این بخش نبود شفافیت سوال برانگیزی وجود دارد و مشخص نیست که عوامل دریافت کننده ارز چگونه انتخاب می‌شوند. این مسئله زمانی سوال برانگیزتر می‌شود که بدانیم بخشی از ارز بانک مرکزی نه از طریق صرافی‌ها و بانک ها، بلکه از طریق دلالان خیابانی به بازار عرضه می‌شد که خود این نحوه توزیع غیرشفاف منشأ مفاسد ارزی متعددی بود.

 • جزئیات واردات کالا‌های اساسی به ایران

  ذرت، برنج، دانه‌های روغنی، دارو، روغن‌های خوراکی، گوشت قرمز، کنجاله سویا، جو، کود، قند و شکر و گندم ازجمله کالا‌های اساسی هستند که طی هفت ماهه سال‌جاری وارد ایران شده‌اند.

 • شیر گران شد

  کارگروه تنظیم بازار در جلسه اخیر خود مصوب کرد که شیر خام با مشخصات ۳.۲ درصد چربی درب دامداری کیلویی ۲۰۰۰ تومان عرضه شود.

عضویت در خبرنامه

ایمیل خود را وارد نمایید: