روی خط خبر

فرارو - صفحه 2

 • حالا خورشید از علیخانی دفاع کرد یا از صدا و سیما؟

  یکی از مدیران بازنشسته صدا و سیما با بیان آنکه صدا و سیما اصولا اخلاق رسانه‌ای ندارد ادامه می‌دهد: اخلاق رسانه‌ای این است که قانون و شراعا اگر از طریق صدا و سیما اتهامی متوجه کسی شد، او باید فرصت دفاع از خودش را داشته باشد. آقای هاشمی و ناطق هستند. البته تلویزیون علیه همه اصلاح طلبان فعالیت می‌کند، اما نه تنها آن‌ها را دعوت نمی‌کند بلکه اظهار نظرهایشان را نیز پخش نمی‌کند. در مقابل اگر درباره احسان علیخانی یا هرکس دیگری که پای صدا و سیما در میان باشد، مساله‌ای مطرح شود. این سازمان تصمیم به دفاع ا

  موضوع: سیاسی منبع: فرارو
 • جاده یکطرفه دلا‌‌ر ارزان

  رئیس‌کل بانک مرکزی، ریشه‌های تسریع جریان خروجی دلار و ایجاد جاده یک طرفه ارزی را تشریح کرد. سیف با تاکید بر این که پدیده خروج سرمایه ارزی کشور در قالب قاچاق ارز، باعث بی‌ثباتی در بازار ارز و در یک مقیاس بزرگ‌تر در کلیت اقتصاد خواهد شد، عامل ایجاد این جاده یک طرفه را «شکاف شدید قیمت رسمی و غیررسمی دلار» معرفی کرد. از نگاه او، این شکاف قابل توجه قیمتی باعث ایجاد قاچاق پنهان خواهد شد. این پدیده به شکلی ظهور می‌یابد که در آن صادرکننده تمایل به کم‌نمایی میزان صادرات و واردکننده تمایل به بیش‌نمایی میز

 • ۶ ایراد طرح مالیات برعایدی املاک

  ر در صورتی که قرار است این طرح نهایی شده وبه تصویب برسد لازم است اولویت دریافت مالیات‌ها براساس «معاملات مکرر واحدهای مسکونی کوچک‌متراژ و میان‌متراژ» قرار بگیرد تا سفته‌بازی در بازار این املاک تا حد ممکن کاهش یابد؛ متقاضیان مصرفی هم‌اکنون با جهش قیمت وکمبود فایل قیمت مناسب در بازار این واحدها مواجه هستند. با توجه به اینکه قرار است پس از جمع‌آوری امضای نمایندگان، این طرح با قید دو فوریت در کمیسیون تخصصی (کمیسیون اقتصادی)بررسی شود، انتظار می‌رود طرح پس از رفع نواقص گفته شده برای تصویب، به صحن مجلس

 • دو نسخه برای مسکن و اجاره

  دولت و مجلس، همزمان برای کنترل قیمت مسکن و مهار اجاره‌بها، نسخه‌های جداگانه‌ای طراحی کردند. طرح «اخذ مالیات از عایدی املاک» در مرحله جمع‌آوری امضای نمایندگان برای تصویب فوری قرار گرفته و لایحه «اجبار موجران به تمدید قرارداد اجاره برای سال دوم»، تحویل هیات دولت شده است. بررسی‌ها درباره تجربه کشور‌ها در تنظیم مالیاتی بازار مسکن نشان می‌دهد طرح تدوین‌شده، دارای ۶ اشکال و نقص است که در صورت اصلاح و تکمیل می‌تواند دامنه نوسانات قیمتی را محدود کند. برنامه تدارک دیده‌شده برای اجاره‌نشین‌ها نیز به چکش‌ک

 • چه کسانی واقعا از تحریم ایران سود می‌برند؟

  این مسئله، ممکن است یک رابطه نامتوازن بین دو کشور ایجاد کند و ایران را به وابستگی بیش از حد به چین وادار کند. این رابطه نامتوازن ممکن است برای چین مثبت باشد. زیرا چین را به تنها مشتری بزرگ نفت ایران تبدیل می‌کند و به آن اهرم قدرتمندی بر کل اقتصاد ایران می‌دهد.

  موضوع: سیاسی منبع: فرارو
 • توضیح درباره واگذاری اردوگاه باهنر

  علی الهیار ترکمن، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش‌ و پرورش در جمع خبرنگاران توضیحاتی پیرامون واگذاری اردوگاه شهید باهنر ارائه و اظهار کرد: به هیچ وجه موضوع فروش اردوگاه مطرح نیست و ما اجازه نداریم ملک دولتی را به فروش برسانیم.

  موضوع: سیاسی منبع: فرارو
 • بعد از سپنتا نیکنام نوبت مینو خالقی است؟

  ای کاش مجمع تشخیص استفساریه مصوب مجلس درباره منع ردصلاحیت منتخب مردم توسط شورای نگهبان در انتخابات مجلس را نیز که بیش از یک سال از ارسال آن به مجمع می‌گذرد در دستور کار خود قرار می‌داد

  موضوع: سیاسی منبع: فرارو
 • وزیر کشور: برخورد جدی با متکدیان خارجی انجام می‌شود

  عبدالرضا رحمانی فضلی در جلسه شورای اجتماعی کشور اظهار کرد: موضوع جلسه تهران از منظر آسیب های اجتماعی مانند اعتیاد و حاشیه نشینی است. ولی باید مساله تهران را از منظرهای مختلف امنیتی و فرهنگی وسیاسی و اجتماعی بررسی کنیم؛ چرا که همه این جنبه‌ها با یکدیگر پیوستگی دارد.

 • (تصاویر) کاشت برنج در خوزستان ...!؟

  مهم‌ترین مناطق کشت برنج شهرستان باغملک بخش‌های صیدون و میداوود است که البته کشاورزان این مناطق در این سال‌ها با کمبود آب مواجه هستند و (با توجه به ممنوعیت کشت برنج در خوزستان) زندگی و معیشت شالی کاران در این منطقه به خطر افتاده است.

 • سرگردانی حجاج برای دریافت ارز مسافرتی

  ۲۱ فروردین ماه را شاید بتوان یک روز تاریخی برای اقتصاد ایران تلقی کرد؛ البته نه از جنبه مثبت بلکه تمام اتفاقاتی که پس از این تاریخ برای اقتصاد ایران رقم خورد شرایط را روز به روز سخت تر کرد. تا جایی که اکنون یک اقتصاد زیرزمینی به مفهوم واقعی در ایران شکل گرفته که اگرچه با دلار تک نرخی راه قاچاق را بسته است اما یک اقتصاد به مفهوم واقعی غیرشفاف را رقم زده است.

 • سکه‌های پیش‌فروش ذخیره شد؛ حباب سکه بزرگ‌تر!

  ابراهیم محمد ولی در رابطه با قیمت انواع سکه و طلا در بازار تهران اظهار کرد: با توجه به قیمت ۲۶۱ هزار و ۵۰ تومانی برای هر گرم طلای ۱۸ عیار، سکه تمام طرح جدید با ۷۱۰ هزار تومان حباب قیمتی، سه میلیون و ۲۱۰ هزار تومان قیمت دارد.

 • دستگیری ۳۰۰ نفر از اخلالگران بازار سکه و ارز

  سردار اسکندر مومنی جانشین فرمانده نیروی انتظامی در حاشیه نشست تخصصی بررسی راهکارهای مقابله با قاچاق و اخلال در بازار ارز اظهار داشت: مردم عزیز بدانند و مطمئن باشند که با اخلالگران بازار ارز و سکه به جد و قاطعانه برخورد می شود و تاکنون 300 نفر از افراد موثر در ایجاد اختلال و بی نظمی در این حوزه شناسایی و دستگیر شدند و پرونده های این افراد یا تکمیل و یا در حال تکمیل شدن است.

 • ١١‌ هزار سپرده‌گذار موسسه ثامن ناپدید شده‌اند!

  مسعود پزشکیان نماینده مجلس،‌ خبر غیبت ١١‌هزار سپرده‌گذار موسسه ثامن را داده و گفته: «از ٢٥‌هزار و ٩٠٠ نفر سپرده‌گذار موسسات مالی که بیش از ٢٠٠‌میلیون تومان سپرده داشته‌اند، ١٥‌هزار نفر به بانک‌های عامل مراجعه کرده‌اند که از تعداد ١٥‌هزار نفر پرونده‌ها حدود ٨‌هزار ارایه شده و ٧‌هزار نفر سپرده خود را دریافت کرده‌اند. یک نکته قابل تأمل و تعجب‌برانگیز این است که ١١‌هزار سپرده‌گذار اصلا مراجعه‌ای به بانک‌های عامل نداشته‌اند و درخواستی برای دریافت سپرده خود ارایه نکرده‌اند.»

  موضوع: سیاسی منبع: فرارو
 • جنجالِ دست پایینِ آیت‌الله جنتی

  عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در یادداشتی در کانال تلگرام خود ماجرا را زیر سوال برد. او توضیح داد که تصاویر منتشر شده مربوط به رای گیری درباره حقوق اقلیت‌ها و بازگشت سپنتا به شورای شهر نبوده است.

  موضوع: سیاسی منبع: فرارو
 • صدور احکام قضایی برای افراد مرتبط با پرونده قاچاق خودرو

  کاظم پالیزدار ‌در خصوص آخرین وضعیت پرونده قاچاق خودرو، افزود: پرونده قاچاق خودرو در حال رسیدگی و پیگیری است و با دستور رئیس‌جمهور و هماهنگی بین معاون حقوقی رئیس‌جمهور، وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت و اطلاعات، نیروی انتظامی و دادستان تهران، جلساتی برگزار و احکام قضایی صادر شده است.

  موضوع: سیاسی منبع: فرارو
 • توضیح مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره یک عکس جنجالی

  با توجه به محدودیت زمانی حضور عکاسان و تصویربرداران رسانه ها در جلسه، ورود همکاران رسانه ای به صحن مقارن با رای گیری از اعضای محترم مجمع در مورد دستور اول بود و هیچ یک از تصاویر منتشر شده مربوط به رای گیری برای اصلاح قانون شوراهای اسلامی شهر و روستا نیست.

  موضوع: سیاسی منبع: فرارو
 • وزیر ارتباطات راهی مجلس میشود

  کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی روز دوشنبه اول مردادماه به بررسی میزان تحقق احکام قانونی و نتایج کمی و کیفی خدمات ارائه شده پیرامون دولت الکترونیک با حضور محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی می پردازد.

  موضوع: سیاسی منبع: فرارو
عضویت در خبرنامه

ایمیل خود را وارد نمایید: