روی خط خبر

فرارو

 • چرا بازار سهام دچار سردرگمی شده است؟

  در حال حاضر شاهد ورود پول‌های داغ به سهام بانکی با انتظار برای افزایش سرمایه‌های سنگین آن‌ها هستیم. داستان‌سرایی از افزایش سرمایه‌های مزبور همچنان ادامه دارد. برخی در توهم بهبود وضعیت سودآوری بانک‌ها به دنبال چنین افزایش سرمایه‌هایی هستند حال اینکه چنین افزایش سرمایه‌های سنگینی در سال‌های نه‌چندان دور دقیقا برای گروه بانکی رقم خورد، ولی کارنامه کنونی صنعت بانکداری کشور، که دقیقا یکی از ریشه‌های بحران اقتصادی کشور است، زیان‌های انباشته سنگین است؛ گرچه میزان زیان دوره‌های مالی در حال کاهش است، اما کیفیت درآمد‌های شناسایی‌شده در این بنگاه‌ها جای تردید فراوان دارد.

 • نرخ رهن کامل آپارتمان در مناطق شمال تهران

  انگیزه عرضه رهن کامل در پاییز به اجاره رفتن بنا در شرایط رخوت بازار اجاره‌بها است. در نتیجه بهای پیشنهادی فایل‌های رهن کامل پاییزی اندکی نسبت به فایل‌های تابستانی مناسب‌تر است. با این وجود یک بخش از بازار رهن کامل آپارتمان‌ها رویه جزیره‌ای متفاوت از کل بازار اجاره‌بها را دارد و آن بازار سه منطقه شمالی پایتخت شامل مناطق یک، دو و سه است.

 • روحانی زیر تیغ رقبا

  ضرغامی هم در این نشست دانشجویی از ملاقات خود با میرحسین موسوی و زهرا رهنورد سخن گفت. او گفته است: «کسی به من نگفته بود که به خانه آقای میرحسین موسوی بروم. بلکه من خودم به منزل موسوی رفتم. عده‌ای از خانم‌ها از جمله خانم رهنورد حضور داشتند که، چون با خواهر بنده دوستی و رفاقت داشت، در اوایل دوره نخست‌وزیری آقای موسوی، خانم رهنورد بار‌ها به منزل ما آمده بودند».

  موضوع: سیاسی منبع: فرارو
 • ترویج قومیت‌گرایی از تریبون مجلس

  نام‌بردن از قاضی محمد (یکی از رهبران جدایی‌طلب) برای محمودزاده و استفاده از عبارت ملت آذربایجان برای حضرت‌پور دردسرساز شده است و انتظار می‌رود که این دو نماینده مجلس در مورد اظهارات خود توضیح دهند؛ فقط کاربران نیستند و برخی دیگر از مجلسی‌ها نیز همین انتظار را دارند.

  موضوع: سیاسی منبع: فرارو
 • وزارت بهداشت از مهناز افشار شکایت نکرده است

  به افرادی‌که به نوعی ممکن است در جامعه اثرگذار باشند، اعم از شخصیت‌های فرهنگی، هنری، مذهبی و... که اکثرا با نیت مثبت و با هدف ارتقاء سلامت جامعه به مسایل حوزه سلامت ورود می‌کنند، تاکید می‌کنیم که اگر گفتار یا رفتارشان با اهداف نظام سلامت سازگار نبوده و درست نباشد، افکار عمومی را دچار سرگردانی کرده و سلامت مردم را با خطر مواجه می‌کنند.

 • رقابت قیمتی در بازار ارز

  به گفته فعالان، در شرایط فعلی که مزیت قیمت پایین‌تر بعضا برای دلالان وجود ندارد، آن‌ها سعی می‌کنند با روش‌های دیگری خریداران را ترغیب به تهیه ارز از خود کنند. جالب اینجاست که بازاریابی دلالان در روز‌های اخیر بیشتر بر این پایه بنا شده است که به مشتری بقبولانند، شفافیت مالی به زیان آنهاست.

 • ادعا‌های تکراری شاه عربستان علیه ایران

  عربستان به همراه متحدینش، بحرین و امارات، ایران را متهم می‌کند که با تحریک شیعیان در این کشور‌های جنوبی خلیج فارس در تلاش است تا این کشور‌ها را بی‌ثبات کند. ایران این اتهام را رد کرده است.

  موضوع: سیاسی منبع: فرارو
 • در حاشیه نمایش مستند پدر طالقانی چه گذشت؟

  درحاشیه این اکران، یکی از مخاطبان از شیوه ساخت این مستند به تهیه کننده آن انتقاد کرد و گفت: شما به همه‌ی نکات اشاره نکردید و جای خالی برخی روایات احساس می‌شد؛ و حتی مهدی طالقانی، پسر ایت الله طالقانی هم گفت که می‌شد تعدادی از افرادی که به اقای طالقانی ارتباط زیادی نداشتند از مستند حذف شوند.

 • دستور ویژه جهانگیری بر تنظیم بازار شب عید

  معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه مردم نباید برای تامین اقلام و کالا‌های مورد نیاز شب عید دغدغه‌ای داشته باشند، تصریح کرد: باید به گونه‌ای برنامه ریزی شود تا کالا‌های مورد نیاز شب عید به موقع در بازار توزیع و در دسترس مردم قرار گیرد.

 • حسام‌الدین آشنا: تا رفع حصر یک پوسته مانده است

  آشنا در پاسخ به پرسشی مبنی بر این‌که چرا آقای روحانی وعده‌هایی مطرح کرد تا به او رای بدهیم، اما امروز شاهد تحقق این وعده‌ها نیستیم، ادامه داد: همه ما دلمان می‌خواهد کسی که به عنوان رییس جمهوری رای داده‌ایم، بتواند با قدرت از طرف ما مشکلات را حل کند و ما از او انتظار نداریم که ما را به دولت در سایه یا دست‌های پشت پرده حواله کنند

  موضوع: سیاسی منبع: فرارو
 • روحانی: اهتمام ایران شکستی دیگر را برای آمریکا رقم زد

  رئیس جمهور در این جلسه، پس از استماع گزارش وزیر نفت از اجلاس اخیر اوپک اظهارداشت: باوجود تلاش آمریکایی‌ها برای دخالت در امور اوپک و سعی در ممانعت در ایجاد تعادل در عرضه نفت، خوشبختانه با مقاومت کشور‌های عضو و اهتمام جمهوری اسلامی ایران و آقای زنگنه، برنامه آن‌ها خنثی شد و شکستی دیگر را برای سیاست‌های مداخله گرانه آمریکا رقم زد.

  موضوع: سیاسی منبع: فرارو
 • زیباکلام: دانشگاه در ایران نمی تواند غیرسیاسی بماند

  وی خاطرنشان کرد: من نمی‌گویم درگیر شدن دانشجو با فعالیت‌های سیاسی و اجتماعی در کشور ما غلط است، چون که این پدیده محصول شرایط تاریخی، سیاسی و اجتماعی متفاوتی است که جامعه ما در آن قرار گرفته است، دانشگاه در جامعه ما زمانی به وجود آمد که توسعه سیاسی چندانی در آن شکل نگرفته بود.

  موضوع: سیاسی منبع: فرارو
 • واکنش اژه‌ای به موضوع آزار کودکان در اصفهان

  وی با اشاره به موضوع آزار و اذیت کودکان در اصفهان گفت: اکنون در همین موضوع اصفهان نه خود طرف ادعا دارد که عملی خدایی نکرده جنسی واقع شده و نه پزشکی قانونی این موضوع را تایید کرده است؛ پس چرا اینجور فضاسازی می‌کنیم. حتی جایی شنیدم برخی از افراد خانواده‌ها را مجبور کرده‌اند که بروند و شکایت کنند البته هنوز برای خود من صحت این موضوع ثابت نشده است.

 • چند و چون احضار مهناز افشار به دادسرا

  خبرگزاری میزان گزارش داده اشت که مهناز افشار امروز برای ارائه برخی توضیحات به دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شده است این در حالی است که مهناز افشار این خبر را در توئیتر تکذیب کرده است.

 • پرونده عراقچی ۹ متهم دارد

  اژه‌ای درباره پرونده احمد عراقچی گفت: پرونده عراقچی در دادگاه ویژه برگزار می‌شود، تعیین وقت نشده، پرونده ۹ متهم دارد، علنی بودن دادگاه طبق استجازه با قاضی است.

 • روحانی تهدید نکرد، هشدار داد!

  صحبت‌های آقای روحانی واقعیت دارد. اگر ایران تحریم شود چنین خطراتی پیش روی جهان قرار می‌گیرد. همین الان ۱۰ هزار ایرانی به امید زندگی در اروپا در صربستان مانده اند چه برسد به آنکه فشار اقتصادی به مردم افزایش پیدا کند. این موضوع می‌تواند به اروپا فشار بیاورد. ضمن آنکه در ۴۰ سال گذشته ایران سابقه خوبی در مبارزه با مواد مخدر و تروریسم از خود نشان داده است. برخی از گروه‌ها که می‌خواهند از افغانستان وارد ایران شوند قصد ندارند در خاک ایران بمانند بلکه می‌خواهند به سمت اروپا حرکت کنند. اما حتی جلوی حرکت این افراد به سوی اروپا گرفته می‌شود که بحران به سمت ترکیه و اروپا منتقل نشود.

  موضوع: سیاسی منبع: فرارو
عضویت در خبرنامه

ایمیل خود را وارد نمایید: