روی خط خبر

پارسینه - صفحه 2

 • پرواز تهران-بوشهر در شیراز نشست

  مدیر روابط عمومی فرودگاه‌های استان بوشهر گفت: شرایط بد جوی و بارش شدید باران اجازه فرود پرواز شرکت هواپیمایی زاگرس مسیر بوشهر- تهران در فرودگاه بوشهر را نداد و این هواپیما در فرودگاه شیراز نشست.

 • کم خونی در اطفال و بانوان جدیست

  فوق تخصص آنکولوژی و خون رایج‌ترین کم‌خونی‌ها را آنمی یا فقر و کمبود آهن برشمرد و اظهار کرد: دلایل دیگر از جمله التهابات، خونریزی، انواع روماتیسم‌ها ومشکلات تغذیه‌ای می‌توانند در ایجاد کم‌خونی نقش داشته باشند.

 • از شوی سیاسی تا واقعیت امروز زنان

  گاهی چنین تصور می‌شود وضعیت به شکلی پیش می‌رود که فقط به دنبال شوی سیاسی هستیم و بسیاری از اولویت‌ها را که انتظار می‌رود روند رو به پیشرفتی در زمینه‌هایی همچون کاهش آزار و اذیت زنان، تجاوز به عنف، اسید پاشی و اشتغال و ... داشته باشیم؛ رها ساخته ایم.

 • از درس عبرت روحانی به دشمنان تا هشدار «هانت» در مورد عواقب زندانی کردن دوتابعیتی‌ها برای ایران

  درست در لحظاتی که در حال استراحت بودید، خبر‌های مهمی بر روی خروجی خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری قرار گرفته، پارسینه تلاش می‌کند هر بامداد مهم‌ترین اخبار ایران و جهان در طی ساعات گذشته را به اطلاع مخاطبانش برساند.

 • ذوالنور: اگر حرفهای من دروغ بود پس چرا رئیس جمهوری امریکا به آن استناد کرد؟

  در همان روزهایی که بحث دوتابعیتی‌ها توسط کمیته تحقیق و تفحص مجلس که همه ۱۱ عضو آن از طیف مخالف دولت بودند، داغ شده بود، مجتبی ذوالنور مسأله‌ای را مطرح کرد که خیلی زود تبدیل به موضوعی جهانی شد و از کاخ سفید سر درآورد؛ اعطای ۲۵۰۰ گرین کارت به خانواده مقامات ایرانی در جریان مذاکرات برجام.

 • واقعا در کره‌ شمالی چه می‌گذرد؟

  «به گفته یک روزنامه‌ی دولتی در چین، عموی کیم‌جونگ‌اون پس از آنکه لخت شد و دسته‌ای از سگ‌های گرسنه او را خوردند، کشته شد»؛ شاید شما هم این داستان را شنیده و باور کرده باشید. این خبر را روزنامه‌ی ایندیپندنت در سال ۲۰۱۴ منتشر کرد. چندی بعد مشخص شد که این خبر از شوخی یک طنزپرداز چینی آغاز شده بود و ایندیپندنت در یک گزارش از انتشار این خبر نادرست، پوزش خواست؛ اما تا آن زمان، بسیاری از خبرگزاری‌ها و روزنامه‌های مطرح دنیا این خبر را بازنشر کرده بودند؛ خبرگزاری‌هایی چون «ان‌بی‌سی»، «دیلی میل»، «واشنگتن پست»، «سان» و «اکسپرس».

 • الجبیر: ولیعهد عربستان خط قرمز ما است

  وزیر خارجه سعودی با بیان اینکه محمد بن سلمان نقشی در قتل جمال خاشقچی نداشته است تاکید کرد که ملک سلمان و ولیعهد خط قرمز هستند و اجازه نخواهند داد آسیبی متوجه آنها شود.

 • تحریم‌های آمریکا «سفر ایران» را ارزان کرد

  معاون گردشگری کشور از تهیه «برنامه استراتژیک اطلاع‌رسانی گردشگری در خارج از کشور» با همکاری وزارت امور خارجه خبر داد و گفت: بحران ناشی از بازگشت تحریم‌های آمریکا در گردشگری پشت سر گذاشته شده و تردیدها برای سفر به ایران تداوم پیدا نکرده است.

 • درخواست روزنامه اطلاعات از حسن روحانی

  ماجرای تحریم در ایران دو سویه دارد؛ یکی مردم و رنجهایشان و دومی کاسبان و گنج‌هایشان. ماجرای اخیر حملات زننده به وزیر خارجه‌ای که سلامت و حیثیتش را برای دفاع از منافع ملی ایران و ارتقای منزلت حقوقی و سیاسی کشورمان در جهان بر سر این کار نهاده، تنها یک فصل کوچک از تقابل گنج و رنج است. ‏

 • شاخ‌های اینستاگرام بازیگر می‌شوند؟

  عطش فتح گیشه و ارتباط تنگاتنگ آن با تبلیغات در فضای مجازی، رفته‌رفته به یک ارزش در سینمایی ایران تبدیل شده و آرمان‌های آن را به نابودی می‌کشاند. اخیراً حتی شنیده می‌شود که برخی از فیلم‌های سینمایی برای انتخاب بازیگر از شاخ‌های اینستاگرامی دعوت به همکاری می‌کنند و این موضوع یعنی سینمای ایران روزهای بدتر از این را هم تجربه خواهد کرد.

 • ماجرای روز خیانت در زندگی زناشویی چیست؟

  یکی از پست‌های شبکه‌های اجتماعی که طی چند روز اخیر با فراوانی بالا دست به دست می‌شود و بسیاری از پیج‌ها آن را بازنشر دادند، درباره روزی است که بیشترین میزان خیانت در آن اتفاق می‌افتد و به «روز خیانت» معروف شده است.

 • پرسه اشباح سرگردان در پایتخت!

  پارچه کثیفی را که روی سرش کشیده، کنار می‌زند و می‌گوید: «خواب بودم به من نرسید!» یکی فریاد گنگی می‌کشد: «اون پتو رو بده من یخ زدم.» صدای زمزمه آهنگی خراباتی از لای بوته‌ها می‌آید: «دمت گرم چه جنسی داشت.» صدای مشتری‌های جدید که با موتور وارد پاتوق می‌شوند چرت چند نفری را که به دیوار آجری تکیه داده‌اند پاره می‌کند: «پایپ، پایپ فروشی!» شیشه‌های براق زیر نور تیر برق وسط پارک شوش می‌درخشد.

عضویت در خبرنامه

ایمیل خود را وارد نمایید: