روی خط خبر

بهار نیوز - صفحه اول

 • ساماندهی به سبک دولت!

  حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در کمیسیون صنایع و معادن مجلس برای کنترل نرخ خودروهای ساخت داخل نمایی کوچک از ورود دولت و مجلس در بازار است، دخالتی که در ظاهر حکایت مثبتی را در مخاطبان شکل می‌دهد، ولی اصل داستان به آنچه از سوی مسئولان امر گفته و شنیده می‌شود ختم نخواهد شد. در اینجا مشکل بازار است، بازاری که به گمان دولتی‌ها پای دلال‌ها و واسطه‌ها را در گرانی‌های اخیر گشوده و تنها راهی که برای کنترل قیمت‌های خودرو وجود دارد، ورود دوباره و بلکه چندباره دولت به این بخش است.

 • افزایش یکصد هزار تومانی قیمت سکه

  گروه اقتصادی: در بازار آزاد تهران، قیمت انواع سکه با افزایش مواجه شد؛ بر این اساس سکه طرح جدید با صعود ۱۰۵ هزار تومانی، به دو میلیون و ۷۰۳ هزار تومان رسید.

 • رتبه شکاف جنسیتی ایران، واقعی نیست

  گروه جامعه: معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: رتبه شکاف جنسیتی ایران مطابق واقعیت‌ نیست، چرا که سیستم ارائه گزارش دچار اشکال است و باید اصلاح شود.

 • نشانه‌های افت معاملات مسکن

  گروه اقتصادی: با این‌که هنوز آمار رسمی اعلام نشده، بر اساس اطلاعات سامانه‌های ملکی، بازار مسکن که در اردیبهشت ماه با پرش قیمت مواجه شده بود در خردادماه ۱۳۹۷ دچار افت ۶۶ درصدی معاملات نسبت به ماه قبل شده است.

 • سکه و طلا 150 هزار تومان حباب دارد

  گروه اقتصادی: رییس اتحادیه طلافروشان اهواز با اشاره به افزایش قیمت سکه و طلا در بازار گفت: قیمت سکه و طلا در بازار ایران از بازار بین المللی تبعیت نمی‌کند و در حالی که شاهد کاهش قیمت اونس جهانی هستیم، طلا و سکه در کشور گران می‌شود.

 • کنترل سلامت با حسگرهای پلاستیکی

  گروه علم و فناوری: تیمی از پژوهشگران بین‌المللی، حسگر ارزان قیمتی را از پلاستیک نیمه رسانا ساخته‌اند که می‌تواند برای تشخیص و نظارت بر طیف وسیعی از مشکلات سلامتی، مانند عوارض جراحی یا بیماری‌های اضمحلال عصبی مورد استفاده قرار گیرد.

 • تداوم زندگی کانکسی در سرپل ذهاب

  گروه جامعه: فرهاد تجری، نماینده قصر‌شیرین، درباره وضعیت زلزله زدگان سرپل ذهاب می‌گوید: «الان دیگر در موارد خاصی، زلزله‌زدگان به کانکس نیاز دارند». نماینده قصرشیرین در توضیح این گفته خود افزود: «آنهایی که توانستند خانه‌ای تهیه کنند، زیر سقف رفته‌اند و بخشی هم چون چاره‌ای ندارند و خانه‌شان تخریب شده، فعلا در شرایط کانکس هستند و عمدتا کانکس تهیه کرده‌اند». او ادامه داد: «در موارد استثنا هم ازسوی خیرین پوشش داده شده‌اند».

 • با شكست ایسلند، آرژانتین هم امیدوار شد

  گروه ورزشی: دیدار تیم های ملی فوتبال ایسلند و نیجریه در ورزشگاه ولگوگراد روسیه برگزار شد و با پیروزی 2-0 نیجریه به اتمام رسید تا تكلیف دومین تیم صعودكننده این گروه به دیدارهای روز سوم كشیده شود و این دو تیم به همراه آرژانتین شانس كسب مقام دومی و صعود به مرحله حذفی را خواهند داشت.

 • شناسایی افرادی که در فقر مطلق هستند

  گروه جامعه: قائم مقام بهزیستی کشور گفت: در راستای کاهش فقر مطلق، دولت منابع مالی بسیار خوبی در قالب تبصره ماده 14 قانون بودجه لحاظ کرده است که به محض ابلاغ دستورالعمل مذکور این مهم اجرایی خواهد شد.

عضویت در خبرنامه

ایمیل خود را وارد نمایید: